17 Temmuz 2019

'AKP saltanat sürüyor'


'AKP saltanat sürüyor'

25 Kasımda gerçekleştirilen eylem sonrası görevinden açığa alınan Türk Ulaşım Sen Şube Başkanı Cihad Koray'a, CHP İl Başkanı ve Yönetimi ziyaret ederek destek verdi.

'İntikam meselesi'
Türk Ulaşım Sen Şube Başkanı Cihad Koray'ın, 25 Kasım grevi nedeniyle görevinden açığa alınması sonrasında, Cumhuriyet Halk Partisi ve yönetimi Kamu Sen'i ziyaret ederek, Koray'a destek verdi. Ziyarette ilk olarak bir konuşma yapan CHP İl Başkanı Vahit Serbes, baskıcı uygulamalara karşı olduklarını dile getirerek, 'AKP hükümeti göreve geldiğinden bu yana sendikalara kin besledi. 25 Kasım da bir intikam alma meselesi oldu. İktidar bu fırsatı da iyi değerlendirmeye çalışıyor' ifadesini kullandı.
Antidemokratik
Görevinden açığa alınan Türk Ulaşım Sen Şube Başkanı Cihad Koray ise, amacın kendisini fabrikaya sokmamak olduğunu ve en sonunda bunun başarıldığını dile getirerek, 'Ne yazık ki görevimden alınmamın sebebini bilmiyorum. Bana her hangi bir tebligat yapılmadı. Artık beni fabrikaya bile sokmuyorlar, sendikal çalışmalarımı bile engelliyorlar' dedi. Haklarını yasal yollarda da arayacaklarını dile getiren Koray, 'Yapılan bu yanlı ve maksatlı antidemokratik uygulamaya sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz' dedi.
'Mücadele edeceğiz'
Türk Sen Şube Başkanı Erol Afşar ise, 'Eğer kamu çalışanları eylem yaparsa bedelini öderler diyen Başbakan'ın sözünden vazife çıkaranlar sırf iktidara şirin gözükmek ve yalakalığın doruğuna çıkmak için Cihat Koray'ı görevinden uzaklaştırmışlardır. Yani sendikacılık yaparken ya AKP'nin yanında olacaksınız ya da yok olacaksınız' dedi. Kamu Sen İl Temsilcisi Rahim Varol ise, 'Cihad Koray'a yapılan bu haksızlığı kesinlikle kabul etmiyoruz. Her zaman yanındayız ve bu adaletsizliğin ortadan kaldırılması için elimizden mücadeleyi de vereceğiz' ifadesini kullandı.
13 Aralık 2009 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI