22 Temmuz 2019

Sivil toplumdan Şeker'e tam destek


Sivil toplumdan Şeker'e tam destek

Desteğimiz tam
Ziyarette konuşan Şinasi Bayraktar, 'Fabrikanın kotası ile ilgili yaşadığı sorunu yakından takip ediyoruz. Bununla ilgili de girişimlerimiz ve temaslarımız hız kesmeden devam ediyor. Gerek sivil toplum örgütleri gerekse kamuoyu nezdinde olsun, pancar üreticilerin menfaatleri doğrultusunda zorlukları aşmak için ne gerekiyorsa yapılacağını ifade etmek istiyorum' dedi.
Sil baştan
Gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Adapazarı Şeker Fabrikası A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aya 'Bayraktar'ın Akyazı'da yapmış olduğu çalışmaları takdirle izliyoruz. Kota meselesiyle ilgili ilimizdeki sivil toplum örgütlerinin hassasiyetlerini takip ediyoruz. Daha önce basına verdiğimiz açıklamalarda belirttiğimi gibi biz, kotanın ve ekim alanlarının sil baştan tekrar adaletli bir şekilde belirlenmesini temenni ediyoruz' dedi.
İkinci ziyaret
Şeker Fabrikası yönetim kuruluna yapılan diğer bir ziyareti ise Yerel Kültür Derneği yeni yönetimi gerçekleştirdi. Yerel Kültür Derneği Başkanı Cüneyt Demir ve yönetim kurulu üyeleri, fabrikayı destek amaçlı ziyaret ettiklerini ifade ederek, 'Derneğimizin kuruluşundan beri Ahmet Aya ve değerli Yönetim Kurulu'nun katkılarını biliyoruz. Valiliğe yaptığımız ziyaretten sonra ilk olarak Adapazarı Şeker fabrikasına gelmeyi uygun gördük. Sayın Başkan'ın kota konusundaki itirazlarına destek olmak, kendilerinin bu konuda yalnız olmadığınızı hissettirmek ve bundan sonra da bu konuyla ilgili yapılabilecek bir husus varsa bunu sizinle paylaşmak üzere buradayız' dedi.
Tebrik etti
Ziyaretten memnun olduklarını ifade eden Başkan Ahmet Aya 'Geçtiğimiz ay Yerel Kültür Derneği'nin yapmış olduğu genel kurulda göreve seçildiklerinden dolayı Cüneyt Demir'i tebrik ediyorum. Valiliğin ardından sivil toplum örgütü olarak ilk bize yapılan ziyaretten de ayrıca memnun olduğumuzu ifade etmek istiyorum. İlimiz, ülkemizdeki birçok kültürü içinde barındıran, farklı mozaiği ile dikkat çeken bir kültür şehrimiz. Bu anlamda derneğin görevinin ne kadar büyük olduğunun farkındayız' şeklinde konuştu.
20 Aralık 2009 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI