16 Temmuz 2019

'İşsizlik' tarih oldu


'İşsizlik' tarih oldu

Krize inat yatırımlar devam ediyor, yeni iş kapıları açılıyor

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, BEL-İŞ destekli kurulan tekstil fabrikasını gezerek incelemelerde bulundu. İnci, Hendek'te krize inat yatırımların devam ettiğini belirtti.

İhracatçı firma
Krize inat her geçen gün yeni yatırımların yapıldığı ve birçok işsiz insana istihdamın sağlandığı Hendek ilçesi, işsizliğe meydan okuyor. Kısa bir süre önce Yeşilyurt mahallesinde faaliyete geçen ve Hendek Belediyesi BEL-İŞ Meslek Edindirme Merkezi destekli 1500 metrekare kapalı alana sahip Hilal Tekstil'de 83 kişi istihdam ediyor. Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, faaliyete geçen fabrikayı ziyaret edip incelemelerde bulundu. Başkan İnci fabrika sahibi Adem Sivil ile birlikte fabrikayı gezerek bilgi aldı. Sivil, ihracata yönelik çalıştıklarını belirterek, ürünlerinin dış piyasada İspanya-İtalya ve Fransa'ya ihraç edildiğini söyledi. Başkan İnci, atölyeleri ziyaret ederek işçilerle sohbet etti.
Gençlere meslek
Hendek'te işsizlik sorunu olmadığını belirten İnci, 'Ülkemiz ekonomisinde tekstil önemli bir tutmaktadır. BEL-İŞ destekli kurulan bu fabrikada siz çalışanlara büyük görevler düşüyor. Krize inat Hendek işsizliğe meydan okuyor. İlçemizde kendi alanlarında söz sahibi büyük firmaların yatırım yapmalarıyla, birçok işsiz insanımıza istihdam sağlanmıştır. Belediye olarak da BEL-İŞ Meslek Edindirme Merkezi'ni kurarak, işveren ve işsiz insanlarımız arasında köprü vazifesi yapıyoruz. Ayrıca BEL-İŞ de İŞ -KUR ile işbirliği içerisinde çeşitli kurslar açarak gençlerimizin meslek sahibi olmalarını sağlıyoruz. İlçemiz, krize rağmen, tüten fabrika bacalarıyla tam bir yatırım cenneti konumundadır' dedi.
2 Şubat 2010 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI