20 Ağustos 2018

Romanlara konut müjdesi


Romanlara konut müjdesi

Erenler Belediyesi yeni hizmet binasının temel atma töreni için ilimize gelen Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, roman vatandaşlara konut müjdesi vererek, 'Sakarya'da da roman kardeşlerimiz kentsel dönüşüm kapsamında güzel evlerde yaşama kavuşacaklar' dedi.

Temel atma töreni
Erenler Belediyesi tarafından Sakarbaba Caddesine yaptırılan Yeni Hizmet binasının temel atma töreni, Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir'in katılımı ile gerçekleşti. Törende ilk olarak Sakarya Romanlar Derneği folklor ekibinin oyunları sahnelendi. Törenin açılış konuşmasını yapan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, iki katlı 6 bin 400 metrekare kapalı alan üzerine yapılacak yeni hizmet binasının 12 ay gibi kısa sürede tamamlanarak hizmete açılacağını söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AKP iktidarıyla birlikte Türkiye'de ciddi yatırımlar yapıldığını ifade ederek, 'Türkiye artık eski Türkiye değil. AKP iktidarıyla birlikte Türkiye'de ciddi bir değişim yaşanıyor. Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi Sakarya'da da yeni okullar, sağlık ocakları, duble yollar, toplu konutlar yapılıyor. Yerel yönetimler olarak milletimize hizmet etmek için gece gündüz çalışıyoruz. Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğinin farkındayız' dedi.
Konut müjdesi
Sakarya'nın her geçen gün gelişip büyüdüğünü ifade eden Vali Hüseyin Atak da Sakarya'nın bir taraftan kamu yatırımları diğer taraftan özel teşebbüs yatırımları ile bölgesinin parlayan yıldızı olduğunu söyledi. Sakarya Romanlar Derneği folklor ekibine teşekkür ederek konuşmasına başlayan Bakan Demir ise, AKP iktidarının Milli Kardeşlik ve Birlik Projesi başlattığını belirterek, 'Bu proje 72 milyon insanımızın her ferdinin birinin diğerinden daha değerli olmadığını tescil etmek için bu projeyi başlattık. Çok ilginç muhalefet partileri Milli Birlik ve Kardeşlik Projesine karşı çıkarak eleştirdiler. Onlar neşeyi, güzelliği sevemiyorlar herhalde. Roman kardeşlerimiz hiç merak etmesin. Sakarya'da da roman kardeşlerimiz kentsel dönüşüm kapsamında güzel evlerde yaşama kavuşacaklar.' dedi
'Fark budur'
Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, yıllarca bitirilemeyen yatırımların AKP iktidarı ile bitirildiğini belirterek, 'Geçmişte ne temeller atılırdı. 10 yıl, 15 yıl, 20 yılda bu yatırımla bitirilemezdi. AKP iktidarı ile bitirilemeyen yatırımlar hızla sonlandırıldı. Bizim dönemimizde atılan her temelin 12 ayda bitirilmesini istiyoruz. Bugün temelini attığımız belediye hizmet binasında 12 ay sonra belediye görevlileri halkımıza hizmet verecek' dedi. Bakan Demir, sözlerini şöyle sürdürdü: 'Bu ülkede artık milletin ihtiyacı olan hiçbir altyapıyı yapmakta zorlanmıyoruz. Nereden nereye geldik. 30 bin köye yol yaptık. İçme suyu götürdük. AKP iktidarı ile Türkiye farklı bir yola girdi. Dünya krizle uğraştığı dönemde biz yatırıma aktardığımız payı artırdık. AKP ile diğer hükümetler arasındaki fark budur' dedi.
Temel atıldı
Türkiye'nin çok önemli bir süreci yaşadığını ifade eden Demir, Türkiye'nin yeni bir süreci yaşadığına dikkat çekerek, 'Anayasa değişikliği teklifi TBMM'ye sunuldu. O teklifi tüm vatandaşlarımız alsın okusun. Nelerin değiştiğini tek tek okusunlar. Bu milletin herhangi bir ferdinin aleyhine veya insan haklarına demokratik standartların yükseltilmesine olumsuz katkı sağlayan bir tane nokta yok. Fakat gelin görün ki varlığını demokrasiden alan demokrasinin vazgeçilmez unsuru olan muhalefet partileri bu Anayasa değişikliğine karşı çıkıyor' dedi. Konuşmaların ardından Erenler Belediyesi yeni hizmet binasının temeli Bakan Demir tarafından atıldı. Bakan Demir daha sonra partisinin Erenler Danışma Meclisi toplantısına katıldı.
5 Nisan 2010 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI