24 Eylül 2018

SGC'den kınama


SGC'den kınama

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu adına bir açıklama yapan Başkan Sezai Matur, Akyazı'da bir açılış haberini takip eden gazeteci Alaattin Onur'un Milletvekili Recep Yıldırım tarafından yakasından tutularak tehdit edilmesini kınadı.

Matur'un açıklaması şöyle:
Bugün Akyazı'da bir işyerinin açılışını takip eden DHA ve Bizim Sakarya Gazetesi'nin Akyazı Muhabiri, Akyazi.net isimli internet sitesinin sahibi Alaattin Onur'un yanına gelen Milletvekili Recep Yıldırım'ın, Onur'un yakasından tutarak haber ve köşe yazılarındaki eleştirileri nedeniyle Onur'u tehdit ettiğini öğrenmiş bulunuyoruz. Alaattin Onur konuyla ilgili olarak Akyazı Cumhuriyet Savcılığı'na giderek Milletvekili Yıldırım'la ilgili suç duyurusunda bulunmuştur. Her ne kadar Milletvekili Recep Yıldırım böyle bir olay yaşanmadığını söylese de görgü tanıkları Onur'u doğrulamaktadır.

Gazetecinin ifade özgürlüğüne tahammülsüzlüğünü daha önce de gazetecilere karşı hakaret ederek gösteren Milletvekili Recep Yıldırım, basına bakış açısını bu olayla bir kez daha göstermiştir. Gazetecilerin yaptığı haberlerle siyasette yükselen Yıldırım bunu görmeden basına karşı menfi bir tutum içine girmiştir.

Son olarak gazeteci arkadaşımız Alaattin Onur'u yakasından tutarak tehdit eden Yıldırım'ı kınıyor, Onur ve Sakarya basınından özür dilemeye davet ediyoruz.
7 Haziran 2010 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI