18 Temmuz 2019

'Su benim işim!'


'Su benim işim!'

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Yeşilçay ile ilimiz arasında İstanbul'un su ihtiyacının yüzde 70'ini karşılayacak kadar su var' dedi. Eroğlu ayrıca ?Entegre Şehir Su yönetimi' projesinden bahsetti.

?Entegre Şehir Su Yönetimi'
Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu hedeflerinin, 2013 yılına kadar Türkiye'nin her yerinde su problemini çözmek olduğunu söyledi. Eroğlu 'Hayatta imkansız diye bir şey yoktur. Kafalarda imkansızlığı sildiğiniz zaman her şeyi başarmak mümkün. Bizim şu an ?Entegre Şehir Su Yönetimi' şeklinde bir projemiz başladı. Düzce, Edirne, Adapazarı, Yalova, İzmit, İstanbul, Tekirdağ ve Kırklareli vilayetlerini kapsayacak bir su yönetimi. Bu maksatla 2 büyük baraj yapılması talimatı verdim.' Diye konuştu

Sapanca'ya yeni boyut
'Melen'i getirdiğimiz zaman İstanbul'un 2050 yılına kadar tatlı su ihtiyacı karşılanıyor.' Diyen Bakan Eroğlu Ekim ayı içerisinde Melen'den İstanbul'a su aktarılmaya başlayacağını ifade etti. Eroğlu ayrıca tüm iller ile ilgili özel çalışmalar yapacağını da belirtti. Bu bağlamda Sapanca Gölü ile ilgili yapılacaklar ve gerekli tedbirlerin alınması için yakın zamanda ilimize gelmesi beklenen Bakan Eroğlu'nun ?Entegre Şehir Su yönetimi' projesi kapsamında Sapanca'nın kullanımına yeni bir boyut getirmesi bekleniyor.
3 Eylül 2007 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI