1955-56 Lig şampiyonu Yıldırımspor

Kadroya baktığımız zaman o zamanların güçlü Yıldırımspor kadrosunu görüyoruz. O yılların şehrimizin ünlü futbolcularından oluşan kadro ve 66 yılıda geride bırakan hatıra bir fotoğraf.

Bu yıllardan 5 yıl sonra Yeni Camiinin efsane semt takımı Yıldırımspor 1959-60 sezonunda Samsun’da Fener Gençliği, Baylav İsmail’in penaltıdan attığı golle yenerek kupayı şehrimize getiren takımımızdı. Şehirde yaşanan futbol heyecanını eski spor severler iyi hatırlarlar. Şehirde turlar atıldı, günlerce kutlaması yapıldı.

Güçlü yönetimlerin güçlü takımları olur, Yıldırımspor kadrosundan her mevkisi ile çok güçlü kadro olarak hatırlanır. Dostluklarda unutulmaz. Benim de şansım var, bazı ağabeylerimle senelerce iftar yemeklerine katıldım. Onlarla birlikte sportif etkinliklere katıldım. Hatıralarını dinledim, yine Adapazarı futbolundan bahsedildiği zaman, Yeni Camii semti ve Apengalar konuşulur.

Semt takımı olma özelliğini korumaya çalışan, kendi sahası ve sosyal tesisleri ile amatör ruhu hala devam ettiriyorlar. Genç takım felsefesinden hareket edip, orada yetişen gençlerle, rakipleriyle kıyasıya mücadeleler gösteriyorlar. Arşiv Adapazarı futbolunun ünlü ismi dostum kaptan Erol Hızal’dan. Sakaryaspor’unda unutulmaz kaptanı olan Erol Hızal’a sağlıklı günler diliyorum. Şimdi güçlü kadroya bir bakalım;

Ayaktakiler (Soldan): Remzi Bölükbaşı, İsmail Baylav, (Arifiye’li) İhsan Ertem, Fahrettin Nal, (Altın Kafa) Muammer Adatepe, Şefket Dinç ve Seyfi Keklik

Oturanlar (Soldan): Saim Adıyaman, Necdet, Küçük Ahmet Dinç ve Baba Fazıl’ı görüyoruz. Baba Fazıl Sakarya karmalarını seçen ve çalıştıran ünlü spor adamımızdır. Okurlarımıza iyi hafta sonları diliyorum.

YORUM EKLE