1955-56 Yıldırımspor

Yenicamii semtinin gözbebeği takımı Yıldırımspor. Türkiye amatör futbolunun da ünlü takımıdır. 1959-60 Türkiye Amatör şampiyonu olan gururumuz takımdır.

Semt takımı olma özelliğini hala devam ettiriyorlar. Faaliyetlerini hala sürdürüyorlar. Semtte güzel bir tesisleri var. Altyapılarıyla ayakta kalma mücadelesi veriyorlar.

Amatör kümelerin en güçlü takımlarından biri olarak bu yıllara kadar Yıldırımspor’u yaşattılar. İyi yönetimler kurarak, iyi kadrolar oluşturarak Adapazarı futbolunun unutulmaz takımı oldular. Resme baktığımızda da o yılların en güçlü kadrosunu görüyoruz. Ve Baba Fazıl Erbaş’ın elinde de kupa var. Hak etmişler, kazanmışlar.

Apengalar, takımın itici güçleriydi. Her maça gider, desteklerlerdi. Şimdi tüm takımlarda olduğu gibi ekonomik sıkıntılar var ama tesislerinden faydalanarak sahaya takımlarını sürüyorlar.

Eski Sakaryasporlu futbolcu ve kendi sporcuları olan Kemal Pekin, takımın her şeyi. Her yıl yine çok sevdiği Yıldırımspor’u sahaya sürüyor. Hayatta olanlara sağlıklı günler dilerken, aramızdan ayrılanların mekanları cennet olsun.

Ayaktakiler (Soldan) Remzi Bölükbaşı, İsmail Baylav, İhsan Ertem, Fahrettin Nal, Muammer Adatepe, Şevket Dinç, Seyfi Keklik

Oturanlar (Soldan) Saim Adıyaman, Necdet, Ahmet Dinç (Küçük) Baba Fazıl Erbaş’ı görüyoruz.

YORUM EKLE