1960-61 Gençlerbirliği

Adapazarı futbolunun ünlü takımı Gençlerbirliği sayısız futbolculara kucak açan forma veren, unutulmaz bir şehir takımımızdır. Güçlü lig maçlarında her zaman kendinden söz ettiren iddialı takımlarındandı ama ne yazık ki şuan da böyle bir takımımız yok.

Adapazarlı spor severlerin içinden bu buruklukta tatlı bir şekilde kalplerde yerini alıyor, çünkü Gençlerbirliği 1965 Sakaryaspor kuruluşunda İdman Yurdu, Ada Gençlik ve Güneşspor’la beraber faaliyetlerine son veren takım olarak, gönüllerden çıkmayan takım olarak hatırlanır.

Sakaryaspor kurulunca bu takımlarımız sporcuları otomatik olarak Sakaryaspor bünyesine geçtiler ama profesyonel imza atanlar, Sakaryaspor’da kaldı, diğerleri futbola son verirken, bazı sporcuları da diğer takımlara transfer olarak, amatör futbol hayatını tercih ettiler.

Adapazarı futbolunda rekabetlerin yaşandığı döneminin en etkin kulüplerinden biriydi ve şimdi sporcularını eski fotoğraflarıyla anıyoruz. Elimize az da olsa zor da olsa bu tür resimler geçtiği zaman siz spor severlere sunmaya devam ediyoruz. Benimde bu kadroda samimi olduğum dostlarım ve arkadaşlarım var. Aramızdan ayrılanların mekanları cennet olsun. Hayatta olanlara da sağlık ve afiyet diliyoruz. Bütün sevgili okurlarımıza iyi hafta sonları diliyoruz. Esen kalınız.  Şimdi gelelim kadroya;

Ayaktakiler (Soldan): Muharrem Akova, Beşir Meto, Necmi Duran, Selahattin, Hikmet Yenigün, Erol

Oturanlar (Soldan): Rahmi Mercan, Mozalak Necmi, Ruhi, Zafer Sağnak, Şinasi

.

YORUM EKLE

banner7

banner6