1960 Yıldırımspor

Ünlü semt takımımız Yıldırımspor her yıl iyi futbolcularla donatılmış kadrolarla liglerin çetin ceviz takımı olarak anılır. Ayrıca her kongrelerde güçlü yönetimler kuran bir takımdır.

Yıldırımspor’un mazisinde birde Türkiye Amatör Şampiyonluğu vardır. Yıl 1959-60 sezonu. Rahmetli İsmail Baylav’ın Samsun’da Fener Gençlik’e penaltıdan attığı golle şampiyonluk kupası şehrimize getirildi.

Bu yıldan sonraki 1960 Yıldırımspor kadrosunu görüyoruz. Sağ başta ünlü sporcu ve teknik adam Fazıl Erbaş var.

Takım kadrosunda yine ünlü hocamız Cavit Doğu var. Sakaryaspor’da teknik adamlık yaptı. Sayısız futbolcular kazandıran hoca olarak hatırlardadır. Ayrıca o yılların ünlü sporcuları da Fuat, Ekrem ve Fahrettin Nal’ı da kadroda görüyoruz.

Yaptıkları tesislerle ayakta kalabilen kulüptür. Kemal Pekin de takımın her şeyidir. Yalnızlık duyguları bile onu pes ettirmedi. Altyapılara verdikleri önemle her yıl gruplarının sevilen takımı olarak da maçlarını oynuyorlar. Birde bu takımda Pusto Mustafa Ata vardı. Takımın as sporcularından olup bir yıl evvel Pendik’te rahmetli oldu. Spor yazarı Rahmi Çapa’nın da dayısıdır. Mekanı cennet olsun. Arşiv de Cavit Doğu hocamızdan. Kendilerine de selamlarımız var.  İyi hafta sonları.

YORUM EKLE