1962 Güneşspor

Ayaktakiler (Soldan) Ekrem Kuşdoğan, Nurettin, Vahit Amasyalı, Reşit Çeker, Mehmet ve Erol, Oturanlar (Soldan) Cihat, Üzeyir, Fuat, Tırıl İsmail

Adapazarı futbol tarihinin unutulmayacak takımıdır. Tarihi Güneşspor. Futbol rekabetlerinde hep bu takımımız vardır. Kadrolarında hep iyi sporculara kucak açan takımdı.

Sakaryasporumuzun ilk kuruş yıllarının başkanı Rahmetli Ekrem Boran’ın da başkanlığını yaptığı takımdır. İyi yönetimler oluşturarak hep rekabetlerin içinde olan takım olarak anılır.

Güneşspor’un o yıllardaki kadrosunda futbol oynayan arkadaşlarımız ve dostlarımız var. Foto o yılların unutulmaz sporcusu Vahit Amasyalı’dan. Bu arkadaşım zaman zaman şehrin tarihine ışık tutmak için böyle tarihi resimleri bizlere ulaştırır.  

Vahit Amasyalı aynı zamanda spor elçimizdir. Hacettepespor, Kayserispor ve Ordu Milli takımı formaları giyen sporcumuzdur.  Ekrem Kuşdoğan, Reşit Çeker, Tırıl İsmail, Erol gibi o yılların ünlü sporcuları Güneşspor kadrosunda yer almış.

İşte Tarihi Atatürk Stadı’nda iddialı maçlar oynayan Güneşspor’u görüyoruz. Aramızdan ayrılanlara Allah’tan rahmet dilerken yaşamlarını devam ettiren sporculara sıhhatli günler diliyorum. İyi hafta sonları. 

YORUM EKLE