1965-66 Şampiyon Ticaret Lisesi

Güçlü kadrosuyla hak ettiği şampiyonluğu okul sporları arşivine yazdırmıştır. Okul sporları deyince duygulanıyoruz. Eskiden okullar arası çok rekabetli maçlar oynanırdı. Ada Lisesi, Ticaret Lisesi, Erkek Sanat Enstitüsü, Arifiye Öğretmen Okulu ve İmam Hatip Lisesi o zamanların okullarıydılar. Sportif faaliyetleri de asla unutulmaz noktadaydı.

Değişik branşlarda maçlar ilgi çekerdi. Futbol dışında basketbol, voleybol, masa tenisi, güreş ve atletizm hele hele Atatürk Koşuları şehri adeta karnaval şekline dönüştürürdü. Sanatlılar yeşil bantlı, Liseliler sarı, Ticaret Liseliler kırmızı bandajları ile tanınırlardı. Sanat enstitüsü taraftarları o zamanların maçlarda ses çıkarma aleti olan kaynana zırıltılarıyla stada renk katarlardı.

Ticaret Lisesi’nin yeri bende başkadır, babam rahmetli Osman Erkaya Ticarete Lisesi’ni, Adapazarı’na kazandıran yöneticilerdendir, keza ablam da okul takımı voleybol takımın sporcusuydu.

Takımda oynayan Turgut Rendeci’nin yeri başkadır. UNIROYAL takımının başkanlığını yaptığı bizlere iyi imkanlar sundu, takım da ona şampiyonluk hediye etti. Dilmen Oteli ve Saraçoğlu tesislerinde kamp ve fabrikanın imkanlarını bize açtı ve o yıl güzel bir yıl geçirilmiş oldu. Şimdi bir bakalım ve kadroyu tebrik edelim, güzel bir fotoğraf istek üzerine şampiyon kadroyu sizlere sunuyorum. Aramızdan ayrılan Mustafa Uzunözmen’in de mekanın cennet olsun.

Ayaktakiler (Soldan): Halil Naci Keleş, Mustafa Uzunözmen, Haluk Akbay, Turgut Rendeci, Mehmet Ömez, Cengiz Kaya ve Orhan

Oturanlar (Soldan) Nihat, Beytullah, Talat Yılmaz, İdris Akova

Bu kadrodaki Talat Yılmaz, Genç Milli Takım ve Sakaryaspor’da da forma giyen unutulmaz sporcularımızdandır. İyi hafta sonları…

YORUM EKLE
YORUMLAR
metin eke
metin eke - 1 yıl Önce

Nostalji harika bir haber

ahmet camnalbur
ahmet camnalbur - 1 yıl Önce

O maçin son dakikalarında ben de oyuna girdim..Eğer başkaca resimler varsa anı olarak saklamak isterdim. Tüm arkadaşlara selam. makale için teşekkürler..