1965-66 Yıldırımspor

Adapazarı futbolunun efsanevi takımıdır Yıldırımspor. Her yıl kurduğu muhteşem kadrolarıyla güçlü rakipleriyle rekabetlerde var olmuş bir semt takımıdır.

1959-60’lı yıllar şehre kazandırdıkları Türkiye Amatör Şampiyonluğu da var. Kupayı şehrimize getirdiler. Türk futbolunda da Adapazarlılar olarak bu takımımızla gurur duyduk.

Ekrem Karaberberli, Saim’li, İlyas’lı, Kesici Muyo’lu, Deve İhsan Ertem’li, Yusuf Üzmez’li, Vahdet’li, Niko’lu, Nadir’li, İsmail Baylav’lı, Ergun Tapşın’lı kadro unutulmazlar listesinde yerini almıştır.

Bu fotoğrafta gördüğümaüz  kadroda o yılların en güçlü rakipleriyle başa baş mücadele eden şampiyonluk mücadelelerine giren takımdır. O yılların en iyisi sporcularını kadrosuna katmayı başaran bir yönetimi de vardı.

Tesisleriyle ligde de tüm zorluklara rağmen ayakta kalabilen semt takımı olarak genç kadrolara verdiği ilgilerden dolayı oradaki sporcularıyla sahaya çıkıp Yıldırımspor’un adını yaşatıyorlar. Eski sporcuları ve Sakaryaspor’da da futbol oynayan Kemal Pekin’in Yıldırımspor’u liglerde yine var. Aramızdan ayrılanların mekanları cennet olsun. Hayattaki sporcu ağabeylerimize sağlıklı günler diliyorum. Yıldırımspor taraftarlarıyla Sakaryalı spor severler tarafından kalplere girmiş takımdır. Arşiv Sami Kosovalı ağabeyimden. İyi hafta sonları. 

Ayaktakiler (Soldan) Ali Yılmaz, Sermet Şükür, Erol Hızal, Aytaç Akpınar, Mehmet Nurlu, Tırıl İsmail

Oturanlar (Soldan) Ceviz Ali, Nihat Kayı, Sedat, Terzi Sabri Kosovalı, Ciğerci Hilmi Tanıl

YORUM EKLE