1967-68 Atatürk Lisesi

1967 öğretim yılı Ada Lisesi futbol takımını görüyoruz. Stat tarihi şehir stadı rakip Arifiye Öğretmen Okulu.  0-0 biten karşılaşma öncesi görüldüğü gibi çeşitli takımlardan oluşan güçlü bir Ada Lisesi takımı. Nerede o eskiler sözü onun için kullanılır. Okul takımlarının ne kadar güçlü olduğu, kadro elemanlarından da belli. Rakip öğretmen okulu, Ada Lisesi gibi bir takımdan gol yemeden puan aldığı için Öğretmen Okulunun da gücünü hayal edelim.

Doğan Cenker (Kaptan), Kemal Ateşli, Ferhun Özgür profesyonel futbolcu olup Sakaryaspor patentliler.  Keza Rahmetli Nihat Kayı ve Ferit Şahin Yıldırımspor, Ferit Emiroğlu ile Erdal Cicimen Karadeniz formaları giyen sporculardı. Kaleci Doğan Şenoğlu ise Donatımspor’dan Eskişehirspor’a transfer olup Türk futbolunun ünlü yıldızlarından biri oldu. Rahmetli Ali Büyükaslan Harmanlıkspor, Erol Özarutan, Karasuspor, Çetin Yalçınkaya, Geyvespor ve UNIROYAL’de de teknik adamlık yapıp başarılara imza atan hocadır. Şimdi kadroya bir bakalım

Ayaktakiler (Soldan) Kaptan Doğan Cenker, Erdal Cicimen, Ali Büyükaslan, Kemal Ateşli, Ferhun Özgür, Erol Özarutan

Oturanlar (Soldan) Ferit Emiroğlu, Nihat Kayı, Ferit Şahin, Doğan Şenoğlu ve Çetin Yalçınkaya’yı görüyoruz iyi hafta sonları okurlarımız.  

YORUM EKLE