1967-68 Demirspor

Tarihi Demirspor’un güçlü kadrosunu görüyoruz. O yılların amatör kümesinin şampiyonluk adaylarından takımın seçme sporcularından oluştuğu gerçeği de var ortada. Demirspor, müessese takımı olarak hala varlığını devam ettiriyor. Futbola sevgi hep üst noktalardadır.

Sahası, tesisleriyle örnek takımdır. Eski yıllardaki imkanlar olmamasına rağmen yine bir müessese takımı olarak ayakta kalan gönüllerin takımıdır. Altyapılara sunulan imkanlarla yine ligin çetin ceviz takımlarından biridir.

Az takımla oynanan amatör liglerin kaliteli olduğunu biliyoruz. Çok değerli sporcular vardı. Müessese takımında oynamaksa her sporcunun arzusuydu. İş garantisi onların en büyük güvenceleriydi. Futbol hayatlarını bitirip, emeklilikte rahat günler geçirmek haklarıydı.

Arşiv Necip Koçkar hocamızdan. Necip hocamız Karagümrükspor, Demirspor, Gençlerbirliği ve Söğütlüspor’da forma giydikten sonra çok başarılı bir teknik adam olarak Sakarya futboluna katkılar yapan büyüğümüzdür. Şimdi Demirspor’un o zamanki ünlü kadrosuna bir bakalım.

Ayaktakiler (Soldan) Necati, Büyük Vahit, Fethi, Alpay, Erol, Necip Koçkar

Oturanlar (Soldan) Vedat, Bünyamin, İsmail, Hakkı, Okan.. 

İyi hafta sonları

YORUM EKLE
YORUMLAR
ÜNAL BÜYÜKOTAY
ÜNAL BÜYÜKOTAY - 1 hafta Önce

Baba mı hatirladiginiz için teşekkür ederim