1967-68 Donatımspor

Tarihe karışan, fabrikası kapanan Donatım’ın Adapazarı tarihinde yeri başkadır. Donatımspor, spor tarihimize ışık tutan bir takımdır. Eski spor severler Donatımspor’un her yıl güçlü kadrolarla amatör liglerimizde mücadele verdiklerini iyi hatırlarlar. Şampiyonluklarına şahit olduğumuz bu takımımız artık yok.  Ama spor severlerin kalbinde her zaman var olan takımdır.

Arkadaşım, kardeşim Ethem Kovan’ın arşivinden okurlarımıza sunduğum güçlü sporcularla donatılan takımı görüyoruz. Ve Ethem Kovan’a da bu fotoğraf için teşekkür ediyorum.

O yılların her mevkisinin as sporcularını kadrosunda bulunduran Donatımspor’un 11’ini görüyoruz.

Ethem Kovan, Sakarya futbolunun golcü sporcusuydu. Hakem camiasına da iyi hizmetler yapan kişi olarak da anılır. Rahmetli İlhan Tunçbilek, yakın dostumdu.  O da Sakarya amatör kümelerin gol kralı olup Şekerspor, Sakaryaspor ve Düzcespor formaları giyen profesyoneldir.                                                                                                  

Diğer sporcularına baktığımızda yine çok güçlü oyuncuları kadroda görüyoruz. Nihat Başoğlu, Selahattin Kingır, Salih Kılıç, Sami Özer, Nurettin, Ferruh, Bekir Kılıç ve kaleci Nurettin’i görüyoruz. Bu sporcular o yılların rakipleriyle kıyasıya mücadeleye giren Donatımspor’un ünlü sporcularıydılar. Eskiler böyle sporcuları izleyen şanslı taraftarlardı.

Ayaktakiler (Soldan) Nihat Başoğlu, Ferruh, Ahmet, Numan, Selahattin Kingır, Salih Kılıç, Ethem Kovan

Oturanlar (Soldan) Kaleci Nurettin, İlhan Tunçbilek, Sami Özer ve Bekir Kılıç. Aramızdan ayrılanlara Allah’tan rahmet dilerken, değerli dostlarıma sağlıklı günler diliyorum. İyi hafta sonları.

YORUM EKLE