1968 - 69 Arif Aruca anısına...

Arif Aruca’yı kaybetmenin acısı yaşanıyor. Saygıdeğer Adapazarlılar; şehrimize hizmetler sunan ailenin evladı idi. Renkli geçen okul yılları sporcu olarak da basketbol oynayan daha sonraki hayatında da kent konseyi başkanlığı ve Anap döneminin il başkanıydı.

Güzel işlere imzalar atma çabaları içinde görev yaparken kendisi de baba dostumdu. Baba Latif Aruca AP il başkanlığı, esnaf kefalet başkanlığı yapan sevilen bir yöneticiydi. Kardeş eczacı Akif Aruca..

Arif Aruca güçlü fiziğini iyi kullanan bir oyuncuydu. Basketbol sporunu sevdi lise takımının unutulmazıydı. Daha sonraları ticaret hayatına atıldı. Arkadaşlığı mükemmeldi. Son zamanlarda yakalandığı amansız hastalıktan sonra aramızdan üzüntüyle ayrıldı. O nu son yolculuğunda sevenleri yalnız bırakmadı. Mekanı cennet olsun.

Fotoğrafa baktığımızda Ada lisesinin güçlü kadrosunda onu oturan sağ başta görüyoruz 7 numaralı sağ başta Gürak Sağduyu hocamız yanında da ünlü basketbolcumuz 5 numaralı Eyfel Metin, 10 numarasıyla Şehsuvar Hamamcıoğlu ve ünlü spor yazarımız oturan 4 numaralı formasıyla Oğuz Dizer. Sol başta 9 numarasıyla Nihat Kayı fotoğrafta yerini alırken, hemen yanında 8 numarasıyla Kemal Ateşli bulunuyor. Arif Aruca ise 7 numarasıyla fotoğrafta yerini almış. Basketbolcuları görüyoruz 1968-69 öğretim yılı rakip erkek sanat enstitüsü 76-63 Ada lisesini üstünlüğünde biten karşılaşma anısına çekilen hatıra fotoğrafı. Arşivini her zamanki bizlere açan Kemal Ateşli dostuma teşekkür ediyorum.

YORUM EKLE

banner7

banner6