1969-70 Türkiye ikincisi Ada Lisesi

Ayaktakiler (Soldan) Ferit Şahin, Gürak Sağduya (Rahmetli), Kemal Ateşli

Oturanlar (Soldan) Azmi Gürkan ve Ferit Emiroğlu

Ada Lisesi futbolcu ve hocaları (rahmetli Gürak Sağduya) ile birlikte Türkiye Liseler arası ikinciliği kazanan takım olarak hatıra fotoğrafında bir araya gelmişler.

Eskişehir’de oynanan maçların bitiminde bu anlamlı kupayı kazanan sporcular okullarının müzesinde kalacak hediyeyi teslim etmenin büyük gururunu yaşadılar.

Adapazarlı spor severlerinin yakından tanıdıkları sol baş Ferit Şahin, Sakaryaspor’da da görev yaptı. Basın sözcülüğünü başarılı şekilde gerçekleştirdi. Gürak Sağduya (Rahmetli hocamız Ada Lisesi’nin beden eğitimi hocasıydı) Kemal Ateşli, profesyonel futbolculuk ve memuriyetten emekli. Halen antrenörler derneği yöneticisi olarak spora hizmet veriyor.  Yıldırımspor, Şekerspor, Kağıtspor, Düzcespor ve Sakaryaspor formaları giydi.

Sol başta oturan Azmi Gürkan ise ATSO Başkanlığı yaptı. Kaleci Ferit Emiroğlu, ticaret hayatı, Olgunlar Futbol Turnuvası yöneticiliği şimdi de Urla’da yaşamını sürdürüyor. Hatıra bir foto. Arşiv Azmi Gürkan’dan. Ona da teşekkürlerimi sunuyorum. İyi hafta sonları

YORUM EKLE