1970-71 Sakaryaspor Genç

1970-71 Sakaryaspor Genç

Resme baktığımızda 49 yıl gerilerde kalmış. Hep nerede o eskiler denir ya. İşte Sakaryaspor’umuzun altyapılarının muhteşem olduğu yıllar. Rahmetli hocamız Ekrem Karaberber yine almış genç takım sporcularını İstanbul’a çıkarmaya gitmiş. Şimdi şehrin bir kısmı altyapılarımızın güçlü olup Sakaryaspor A Takımına takviyeler yapmasını arzu ediyorlar.

Yaşlarına göre o yılların iyi futbolcularını görüyoruz. Rakip tanımıyorlardı adeta. Stat Ali Sami Yen. O da tarih oldu.  Sakaryaspor Genç Takımının rakipleri Adana Demirspor ve İstanbulspor. Bu karşılaşma Adana Demirspor’la. Bugünlerin ünlü teknik adamı Fatih Terim de Adana Demirspor kadrosunda. Diğer rakibi de İstanbulspor. Fotoğraf gösteriyor ki Sakaryaspor’un altyapıları hep böyle futbolu iyi öğrenen, iyi yetiştirilen sporculardan oluşturulurdu. Bu takımda Selçuk Kara, genç yaşta hayata veda etti. Mekanı cennet olsun. Hep güçlü kadrolarda yerini alan unutulmayan sporcumuzdu.

Fotoğraf Nezihi Pala’nın arşivinden. Ali Sami Yen Stadı’nda evvelki maçta eski adıyla Mithatpaşa, Dolmabahçe, İnönü adlarıyla meşhur statta oynanmış. Nezihi Pala bu stada ilk çıkışımda heyecanımdan dolayı ayakkabılarımı bağlayan rahmetli hocamız Ekrem Karaberber’i hiç unutamıyor. Otoriterdi ama talebelerine de baba şefkati gösterirdi diyor. Şimdi takıma bir bakalım.

Ayaktakiler (Soldan) Osman Kısakürek, Selçuk Kara, Nedim Kurtiç, İbrahim, Alaattin, Kemal Ateşli.

Oturanlar (Solan) Nezihi Pala, Ümit, İsmail Yenice, Erol ve Ferdi. İyi hafta sonları.   

YORUM EKLE