1970 Lig şampiyonu Donatımspor

Ayaktakiler (Soldan) Baba Önder, İsmet Topçu, Nihat, Bülent, Numan, Mehmet Nurlu, Arap İlhan Tunçbilek, Engin, yönetici Naylon Mehmet

Oturanlar (Soldan) Tavukçu Rıfkı, Selahattin Ferruh, Özcan Zorlu, Tuncer Telli, Mehmet, Vedat, Yaşar.

Her yıl iddialı takım kuran Donatımspor’un 50 yıl evvel ki şampiyon olan kadrosunu görüyoruz .

Kadro elemanlarına baktığımızda bizlerin nasıl bir lig ve kadro izlediğimizin kanıtıdır. Az takımla oynanan Tarihi Atatürk  Stadı’nın çilesini çeken bir kadro.

Asla şimdiki ligleri ve kadroları küçümsemiyoruz ama her mevkinin en iyi sporcularıyla donatılan takımları da alkışlıyoruz. Zorluklara rağmen amatörce en iyisini sunmaya çalışan sporcuları unutmak ve alkışlamamak mümkün değil.

İçlerinde profesyonel  olanlarda var. Çalıştıkları kurumun ismini iyi duyurabilmek için her türlü güçlerini sahaya yansıtan sporcuları seyrettiğimiz için bir Adapazarlı olarak gururluyuz.

Kadroda dostluklar kurup arkadaşlıklar edindiğim kişilikli arkadaşlar bunlar. Onları kalemime aktarmak beni mutlu ediyor. Söz açıldıkça da gurur duyuyoruz.

Bu muhteşem tarihi diyebileceğimiz Donatımspor artık yok. Bizlerde onları yeni sporculara anlatıp duruyoruz. Donatım Fabrikasına üzülmeyen bir tek Adapazarlı yok. Benim ailemden bile bu müesseseden emekli bir kişi var. Bu fabrikanın yok olmasına üzüntülüyüz diyoruz başka da bir şey demiyoruz.

YORUM EKLE