1970 Sakaryaspor Genç

Sakaryaspor’umuzun kuruluşunun 5’nci yılı. Güçlü kadrosu olan altyapımızın Bolu deplasmanında yine ünlü sporculardan kurulu kadrosunu görüyoruz. Teknik Sorumlu Çarli Erdoğan. Sakaryaspor’un kuruluş kadrosunda var olan Adapazarlılardan kurulu oyuncularımıza çabuk ısınan bir sporcumuzdu. Takımın da gözbebeklerinden biriydi. Penaltı atışlarından da spor severler tarafından iyi hatırlanır.

Kadroda ünlü isimler var. Kemal Ateşli, Talat Yılmaz, Vural İyisoy, Bülent Ersin gibi.  Profesyonel futbolu seçtiler. Yılmaz Vural da bilindiği gibi Adapazarımızın teknik adamlıkta gururudur. Birde Ekrem Karaberberoğlu ile beraber altyapılarda teknik sorumlu olarak çalışan Cahit Doğu’yu da görüyoruz. Sakarya’mızda ünlü isimler kazandıran futbol hocası olarak anılır.

Ayaktakiler (Soldan) Malzemeci Fikri, Teknik Sorumlu Çarli Erdoğan, Kemal Ateşli, Osman Kısakürek, yönetici Ali Hikmet Başoğlu, Sarı Tekin, Talat Yılmaz, Zafer, Vural İyisoy, Genel Kaptan Cahit Doğu, Yılmaz, Mehmet

Oturanlar (Soldan) Selçuk Kara, Eriş, İbrahim, Orhan, Arif Orancı, Yılmaz Vural, Engin Başoğlu ve Bülent Erkin’i görüyoruz. Arşiv Kemal Ateşli. Dile kolay 49 yılı geride bırakmışız. Aramızdan ayrılanlara Allah’tan rahmet dilerken, dostlarıma ise sağlıklı günler diliyorum. İyi hafta sonları.

YORUM EKLE