1973 Amatör Milli Takımda bir Adapazarlı

Dile kolay 47 yıl gerilerde kalmış. Oktay Ertem’li Amatör Milli Takımı görüyoruz. Değişik takımlardan seçilmiş güçlü bir Milli Takım kadrosu.

Amatör Milli Takımda bir spor elçimiz var. Kütahyaspor, Kocaelispor ve Sakaryaspor formaları giyen Arifiyeli Oktay Ertem ailesinde de futbol oynayan sporcular var. Arifiyeli İhsan Ertem, oğulları Armağan ve Arif Ertem kardeşlerde iyi sporcular olarak anılırlar.

 Amatör Milli Takımı’nda oynama şerefine ulaşmış şehrimizin sevilen, sayılan mütevazi insanı okul yıllarında da rekabetlerde vardı. Ticaret Lisesi takımının as sporcularındandı. Ve okul maçlarına büyük renk katarlardı.

Adapazarlılar olarak Oktay Ertem’le hep gurur duyduk. Şehrimizin tanıtımında önemli olan sporcumuzdur. Milli sporcularımızda hep mutlu olduk. Şimdi böyle sporcuları yetiştirememe sıkıntısı çekiliyor.

Eski yıllarda daha iyi sporcular yetişiyordu. Amatörlük ruhu içlerinde büyüktü. 1965’li yıllarda Sakaryaspor forması giyenler gibi sporcular artık yok. Her iş maddiyata yönelmiş. Şimdi sporcularımızın çoğu hep dışarıda.  Milli Takım kadrosuna bir bakalım.      

Ayaktakiler (Soldan) Hayrettin (Bursaspor), Niko (Vefa), Baykul (Feriköy), kaleci Mustafa (Altınordu), Oktay Erdem, Ali (Kütahya)

Oturanlar (Soldan) Mustafa (İzmirspor), Hıdır (Altay), Zafer (Fenerbahçe), Timuçin (Fenerbahçe),  Oktay Ertem ve ailesine de sıhhatli günler diliyoruz. İyi hafta sonları.                                                     

YORUM EKLE