1973 Demirspor

Adapazarı sporunun tarihi takımı yine güçlü kadroyu görüyoruz. Yer yine tarihe karışan eski Atatürk Stadımız. Demirspor, amatör futbolun unutulmazıdır. Futbol dışında diğer branşlarda da başarılara imza atan fabrika takımı olarak bilinir.

Futbol sevgisi hiç bitmez bu takımda. Her yıl fabrika içinde kısımlar arası maçlar bile iyi seyirci tarafından izlenir. Kendi aralarında rekabetli maçlar oynanır.

Her yıl değişik kadrolarla Adapazarı futboluna sunduğu güçlü futbolcularla hep hatırlanır. Şuan ki yönetimi bile yine Demirspor’a katkılar sağlamak için çalışmalarına devam ediyorlar. Özellikle genç takımlara verdikleri imkanlarsa takdir edilecek cinsten.

Ben yine Demirspor’u şanslı takım olarak görüyorum. Diğer fabrika takımlarına baktığımızda Donatımspor ve Şekerspor artık yok. Karadenizspor yok. Yıldırımspor’da zor günler geçiriyor. Demirspor’da zor şartlarda da olsa maçlarına çıkıyor. Arşiv Adem Atmaca’dan. Futbolculuğunun yanında Sakaryaspor’da teknikz adamlık yaptı. Yılmaz Sakaryaspor patentli, Harun güçlü fiziğiyle hava toplarında hakimiyeti vardı. Şam İsmail süratiyle, Alpay iyi savunmasıyla keza Osman İbrahimoğlu (Lefter) penaltı ve serbest vuruşlarda, Erol Güdüloğlu ile futbolculuğunun yanında voleybol branşının da ünlü ismi olarak anılırlar. Aramızdan ayrılanlara Allah’tan rahmet dilerken, sağ olanlara da iyi günler diliyorum.

Ayaktakiler (Soldan) Şam İsmail, Selahattin, Adem Atmaca, Salih, Sinan, Yılmaz

Oturanlar (Soldan) Enver, Erol, Alpay, Osman ve İbrahim’i görüyoruz. İyi hafta sonları.

YORUM EKLE

banner22

banner21