1975-76 Erkek Sanat Enstitüsü

Sanat Enstitüsü’nün bende yeri başkadır. İlkokuldan sonra yeni öğretmenler yeni arkadaşlar çok güzel günlerimiz, senelerimiz geçti, Sporu seven, iyi sporcularla da diğer okullarla rekabete giren yılları seyrettik.

Futbol, voleybol, basketbol, atletizm, masa tenisi, güreş gibi spor dallarında diğer okulların çetin ceviz rakibi olarak çok maçlar izledik. Okul takım futbolcularının Sakarya Karmasına seçilen sporcuları olundu. Aynı zamanda da amatör kümelerin güçlü takımlarında da spor yaparlardı. Erkek Sanat Okulunu da iyi temsil ederlerdi. Okul takımı forması ve eşofmanını giymek sporculara gurur verdi. Biz bu sporcularla da gurur duyardık.

Resme baktığımızda duayen hocamız sağ başta Hafi Poryalı’yı görüyoruz. İyi futbol oynar, futbol takımını diğer hocalarla birlikte yalnız bırakmazdı. Ve okulumuzun da yönetici kadrosunda olup babacan bir öğretmenimizdi.

Ortada Oktay Özhan hocamız, futbolculuğunun yanında diğer branşlarda da sporcularının sevilen hocasıydı. Bilgisi mükemmel, talebelerine bir ağabey gibiydi. Keza sol başta hakem hocamız Sabri Yıldız sevilen bir öğretmendi. Aynı zamanda da futbol hakemiydi. Sol başta oturan Orhan Severcan soyadı gibi okulun en sevilen hocası olup spor yapan talebelerini hiç yalnız bırakmaz, hep onlarla mutluluğu bulan yönetici hocamızdır.

Kadroda amatör kümemizin as sporcularını okul takımında görüyoruz. Oğuz, Serdar, Hüseyin Hoş, Hayri, Recep, Ayhan ve Cemal’i görüyoruz. Hatıra fotoğrafında buluşmuşlar. Arşiv Hüseyin Hoş arkadaşımızdan. Bu okulumuzla ilgili değişik resimler bana ulaştırılırsa yayınlamaya devam ederim.

Selamlar olsun sanatlılara. Aramızdan ayrılanlarında mekanları cennet olsun. İyi hafta sonları.

YORUM EKLE