1975-76 Yıldırımspor

Diye kolay 45 yıl gerilerde kalmış. Amatör Küme’nin o yıllarına gidelim. Yıldırımspor’un kadrosuna baktığımızda amatör kümelerimizin ne kadar güçlü olduğunu görüyoruz. As sporculardan kurulu muhteşem bir Yıldırımspor takımı. Semt takımı oluşu, güçlü yönetimleriyle de rakipleriyle amansız mücadelelere giren bir takımdı.

Amatör Kümede güzel iddialı maçların güçlü takımlarından rakipleriyle boy ölçüşebilen bir takımdı Yıldırımspor. Az takımlı ligler kalite yüksekliğini de ortaya çıkarıyordu. Bunu takım kadrosundan da görüyoruz.

Mazisinde 1959-60 yılları Türkiye Amatör Şampiyonluğu olan takımdır Yıldırımspor. Her yıl hep güçlü kadrolar kurarak rakiplerine gözdağı verirdi.

Futbolumuzun şuan zor günlerden geçtiğini biliyoruz. Şehir içinde tesisleri olan enden takımlardandır. Altyapılara verilen önemle her yıl bir üst kadrolara takım çıkartılarak Yıldırımspor liglerde olduğunu ispat eder.

Dostluklar kurduğum sporculardan kurulu bu takımı siz okurlarımıza sunmaktan mutluluk duyarım. Erkek Sanat Enstitüsü yıllarından futbol sevgimi de bu semt takımından aldım. İyi hafta sonları sevgili okurlar.

Ayaktakiler (Soldan) Cavit, Mustafa ,Alaattin, Rahmi, Nurettin, Ahmet

Oturanlar (Soldan) Ertan, Oğuz Taşkın, Halit, Mutahar ve İrfan’ı görüyoruz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
coşkun özgirgin
coşkun özgirgin - 2 ay Önce

Mustafa abi foto görünmüyor..