1977-78 Uniroyal

Amatör Liglerin centilmen takımlarından biriydi UNIROYAL. Her yıl kadrosuna kattığı o zamanın as sporcularıyla spor severlerin karşısına çıkardı.

Fabrika, takımı desteklendiğinden daha güçlü kadrolar oluşturuldu. Zaman zaman da ekonomi önlemleriyle destekler azaldı. Yöneticiler zorluklar çekti. Bir ara canım tesis kullanılamaz  hale geldi. Hele hele gürül gürül suları akan kapalı spor salonunun sularının kesilip lastik deposu haline dönüştürülmesi herkesleri üzdü.

1980-81 sezonu Süper Lige çıkılınca karşılıklı iyi niyetli anlaşmayla Çarkspor’a devredildi. Çarkspor’un Başkanı rahmetli Nazım Temizel başkanlığında liglerin en güçlü ekiplerinden biri olan Çarkspor doğmuş oldu. Beni de mutlu eden yönse namağlup şampiyon olup Çarkspor’a devredilen takımın teknik sorumlusu olmamdır. UNIROYAL Fabrika takımı tesisleriyle her sporcunun gönül verdiği takımdı. Çim Futbol Sahası, Kapalı Spor Salonu ve kafeteryasıyla örnek bir kulüptü. Futbol dışında basketbol, voleybol ve atletizmde de Sakarya sporuna hizmetler sunan takımdır. Şimdi o güçlü kadroya bir bakalım.

Yer: Tarihi Atatürk Stadı

Ayaktakiler (Soldan) Ulvi Çavdaroğlu, Bülent Vardar, Çavuş Hüseyin, Metin Eke, Muammer Erkaya, Hüseyin Hoş

Oturanlar (Soldan) Kaleci Hüseyin, Hüseyin Başar, İbrahim Makine, Arif Orancı ve Orhan’ı görüyoruz. İyi hafta sonları

YORUM EKLE