1977-78 Yıldırımspor yönetimi

Yıldırımspor’un Adapazarı futbolunda yeri başkadır. Şuan için ayakta kalmaya çalışan genç takım imkanlarından faydalanıp sahaya takım sürmeye çalışan eski takımlarımızdan Yıldırımspor ayakta kalan ekiplerden biridir. Sahası ve sosyal tesisleriyle de liglere devamını sağlıyorlar.

Şimdi resme baktığımızda çok güçlü Yıldırımspor yönetimini görüyoruz. Yönetimi güçlü olan takımlarda rakiplerin hep korkulu rüyası olmuştur. Yer: Erenler Meşhur Panayır Çayırları’ndan. Yıldırımspor’un açılış hatıra fotoğrafını görüyoruz.  Bir semt takımı olan Yıldırımspor, Yenicamii’nin de önemli kulüplerinden bir tanesiydi. Yıldırımspor futbol takımına destek sağlayan ünlü yöneticileriyle meşhur bir kulüptü. Semtler arası taraftarlar rekabetinde Apengalarıyla da meşhurdur. Bu gördüğümüz güçlü yönetim rakipleriyle iyi mücadele edebilmesi için kendi aralarında da takıma maddi katkılar sağlayacak ünlü isimleri yönetim kadrosuna da birleştirmiştir.

Şimdi artık o eski rekabetli günler yok. Eski tatsız tut var mı? Ona da bir şey diyemiyoruz. Başkan benimde Erkek Sanat Enstitüsü’nden öğretmenim Sadi Erol’dur. Cemiyet hayatında çalışkan yöneticilerden biriydi. Diğer yöneticileri de Adapazarlıların yakından tanıdığı isimlerdir. Arşiv Kaptan Erol Hızal’dan geldi. Bilindiği gibi Hızal, Sakaryasporumzun da ünlü sporcularından olup Yıldırımspor’da da çalıştırıcı görevi yapmıştır. Aramızdan ayrılanların mekanları cennet olsun.

Ayaktakiler (Soldan) Erol Hızal, Vedat Tınaz, Hacı Murat Özekmekçi, Cihat Amasyalı, Memduh Yuvacı, İsmail Tomor,  Sadi Erol, Şevket Dinç,

Oturanlar (Soldan) Ali Fuat Kuşaksız, İbrahim Reçber, Hamdi Durahim, Çivi Selahattin ve Basri Şahin.    İyi hafta sonları.

YORUM EKLE