1978-79 Sakarya Genç

Yer: Tarihi Atatürk Stadı. Şimdi yerinde yeller esiyor. Sakaryalı spor severler bu sahada çok önemli karşılaşmalar seyrettiler. Unutulmayacak bir stadyumdu. Fotoğrafa bakıldığında 41 yılda gerilerde kalmış.

Altyapıların kuvvetli olduğu yıllar. Sakaryaspor forması giymek her Sakaryalı gencin idealiydi. Şimdi gördüğümüz bu fotoğraftaki güçlü kadroya bir bakalım. Sezai Çiftçi A Takım formasıyla spor severlerin Sarı Sezai’si oldu. Keza rahmetli Mustafa Şirin kardeşimizde A Takım forması giyen sporcumuzdu.

Güçlü kadro oluşturulmuş. Bu kadronun teknik adamı da Sakaryamızın spor elçisi rahmetli  Sarı Muammer Adatepe (Altınkafa). Teknik adam olarak da takımın başında. Gurur duyulacak bir takıma hizmetler vermiş. Şuan bu gördüğümüz takımda Sedat, Akif, Mustafa Şirin ve teknik adam Muammer Adatepe aramızdan ayrıldılar. Mekanları cennet olsun. Arşiv Mesut Öztürk’ten. Sakaryaspor futboluna ışık tutan bu arkadaşımız bizlere arşivini açıyor. Kendisine teşekkür ediyorum, İyi hafta sonları sevgiyi okurlarımız.

Ayaktakiler (Soldan) Sedat, Akif, Necdet, Behçet, Hüseyin, Oğuz

Oturnanlar (Soldan) Mustafa Şirin, Hasan, Sezai Çiftçi, Mesut Öztürk ve Tuncay.

YORUM EKLE