1978 Karadenizspor Voleybol

Şehir olarak zaman zaman sportif olaylara imza atıyoruz. Sakaryaspor’un futbolda, Büyükşehir Beledriyespor’un basketbolda ve Hisarbank Karadenizspor’un da voleybolda Türkiye’de ses getiren takım yapması hala konuşuluyor. Karadenizspor voleybola ilk atağını Sakarya şampiyonluğunu kimseye bırakmayan Yıldırımspor Voleybol Takımını kadrosuna takviyelerle alarak şehrimizin voleybolda isim yapmasını sağlayan takım olarak hatırlardadır.

Gelelim çoğunluğu Adapazarlılardan oluşan efsane kadroya. Bu kadroda takımın itici gücünü temsil eden Erol Güdüloğlu, Tekin Yücetoros, Erdoğan Saruhanoğlu ve Türel Demirel gibi vurucu güçleri vardı. Bunlara Recep, Yavuz, Olcay, Murat ve Süleyman Erman gibi voleybolcular da katılınca ortaya resimdeki gördüğümüz güçlü kadro çıkıyor. 

Başkan Halil Müftüoğlu gibi idari yönü güçlü olan bir yöneticinin olması da takıma ayrı bir güç katıyor. Ayrıca Zahit İşgören’in de katkılarıyla iyi bir yönetim sayesinde sağlanan imkanlarla bu takımımızda şampiyonluklar kazanan bir güçlü takım olarak voleybol severlerin hatıralarındadır. Arşiv dostum Tekin Yücetoros’tan.  İyi hafta sonları.

YORUM EKLE