1980-81 Uniroyal

Tarihin Sakarya şehir stadı, Uniroyal futbol takımını görüyoruz, teknik sorumlu olarak görev yaptığı bir takım birinci lige şampiyon olarak çıktı. Uniroyal fabrikasının son günleri sportif olaylardan vazgeçildiği için bu şampiyon kadro Çarkspor’a devredildi. Donatım spor da Numan Şahin ve Ömer Öztunç takıma transfer edilerek takım güçlendi.

Kaptan Muammer Vatansever’in arkadaşları ile birlik beraberlik içerisinde takım haklı bir şampiyonluk yaşadı, genel kaptan bu şampiyonlukta Türker Çınar’ın her türlü yardımlarıyla takımda kaynaşma ruhu çoğalarak güçlü bir takım haline gelindi, benim spor hayatımda onur duyduğum yıl olarak da hatıralarımıza ekledik. İyi sporcularla çalışmak başarıyı sağlamak, gurur verici oluyor. Şampiyonluk sevinci yaşadık, güzel arkadaşlıklar, kardeşlikler edindik.

Unıroyal futbol takımı fabrikanın desteklerinde yıllardır, futbol, basketbol ve voleybol gibi branşlarda Sakarya’lı spor severlerin aklında kalan bir takımdı. O günler de şehrimizin de tesisler bakımından imkanlar ve hizmet sunma bakımından zengin bir kulüptür. Çim sahası kapalı spor salonu lokali ile ve her an sıcak ve soğuk akan sular ile sporcular çim hizmet verilebilecek en güzel kulüplerden biriydi. İyi pazarlar sevgili okurlarımız. Şimdi kadroya bir bakalım. 

Ayaktakiler (Soldan) Zilnuri, Hasan, İsa, Nazım, Numan, Hüseyin Hoş.

Oturanlar (Soldan) İbrahim Elele, Ömer, Şuan, Kaptan Muammer ve Cavit Akova

YORUM EKLE