22 Ağustos 2018

Bu kez de 1. isale hattı patladı!


Bu kez de 1. isale hattı patladı!

Şehre içme su sağlayan birinci isale hattındaki asbest boru patladı.
Serdivan'da Sapanca Gölü'ndeki içme suyu tesislerinden şehre su taşıyan birinci isale hattındaki 700'lük asbest borulardan biri Esentepe Mahallesi yakınlarında henüz belirlenemeyen bir nedenle patladı. İsale hattından çıkan su ve sürüklediği çamur birikintisi, D-100 karayolunun emniyet şeridine aktı. Akan çamur, karayolunun yağmur suyu kanalını doldurdu. Trafik ekipleri, su ve çamurun karayoluna akması ihtimaline karşı önlem aldı. Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (ADASU) ekipleri, isale hattında onarım çalışması başlattı.

Patlamanın yaşandığı yere gelerek incelemede bulunan ADASU Genel Müdürü Rüstem Keleş, gazetecilere yaptığı açıklamada, 1970'li yıllarda yapılan 700'lük birinci isale hattında meydana gelen patlamadan şehrin etkilenmeyeceğini söyledi. Şehri besleyen 1200'lük isale hattında bir sorun olmadığını kaydeden Keleş; 'Şu anda Maltepe'deki depolarımızın seviyesi gayet iyi. Öyle tahmin ediyorum ki şehrimizin hiçbir kısmı kesintiden etkilenmeyecek. Arkadaşlarımız kısa sürede intikal etti ve kısa sürede arıza giderilecek. Şu anda meydana gelen arızadan dolayı şehrin hiçbir yerinde su kesintisi yaşanmayacak. Sahura kadar bu arızayı gidereceğiz ve tekrar devreye alacağız. Sakaryalı hemşehrilerimizden özür dileriz ama deprem ve hasar görmüş hatlar var. Yönetimle alakası olmayan tahrip olmuş hatlar, bundan dolayı şehrin susuz kalmasından dolayı üzülüyoruz' dedi.

2000'li yıllarda yapımına başlanan 3. isale hattının bitme aşamasına geldiğini ifade eden Keleş, şöyle konuştu: 'Öyle kuvvetle tahmin ediyorum bayramdan önce 3. isale hattımızı tamamen devreye alacağız. Zaten bütün pompaları ve elektrik motorları monte edilmişti ve deneme çalışmaları tamamen yapılmıştı. Şu anda sadece Çark Deresi'nin geçişinde küçük bir bağlantımız var. Müteahhit firma hızlı şekilde bunu yapmaya çalışıyor, bir de depo bağlantımız kaldı. Bir hafta içinde 3. isale hattını devreye aldıktan sonra bu sorunu tarihe gömeceğiz ve hatlarımızı yedeklemiş olacağız. Sakarya yedekli bir içme suyu hattına kavuşmuş olacak. Şu anda yedekli bir sisteme sahip değiliz.'

Bu arada, şehre içme su sağlayan ikinci isale hattındaki 1200'lük asbest borulardan birinin de önceki gün patlama meydana gelmişti. Şehrin büyük bir bölümüne 16 saate yakın su verilememişti.
3 Eylül 2010 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI