20 Ağustos 2018

Kadın sığınma evimiz yok!


Kadın sığınma evimiz yok!

50 bin nüfusu geçen tüm belediyelerin kadın sığınma evi yaptırma zorunluluğu olduğunu hatırlatan TKB Şube Başkanı Tevhide Yağan, AKP Sakarya Milletvekili Şaban Dişli'den ve Vali Hüseyin Atak'tan belediyelerin sorumluluklarını yerine getirmesi istedi.

İLİMİZDE kadın sığınma evlerinin eksikliğini her defasında dile getiren Türk Kadınlar Birliği (TKB) Şube Başkanı Tevhide Yağan, dün bir açılışta Vali Hüseyin Atak ile AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Şaban Dişli'ye bu konudaki sıkıntıyı aktardı. İlimizde kadın sığınma evlerine ihtiyaç duyulduğunu fakat bu konuda yetkililerin gerekli çalışmaları yapmadığını dile getiren Yağan, 'Nüfusu 50 binin üzerinde olan her belediye bir kadın sığınma evi yapmak zorundadır. Bu zorunluluğa rağmen belediyelerimiz bu konuda yeterli duyarlılığı göstermiyor.' ifadesini kullandı. İlimizde huzurevi ihtiyacının olduğunu da sözlerine ekleyen Yağan, kadın sığınma evi ve huzur evinin yapılması konusunda istekte bulundu.

HIZIRTEPE'de 50 yataklı bir huzurevinin yapıldığını ifade eden Vali Hüseyin Atak, 'Hızırtepe'de yakında hizmete girecek olan huzurevi ile ilimizin ihtiyacı olan huzurevi sorunu çözmüş olacak.' bilgisini verdi. Kadın sığınma evleri hakkında gerekli çalışmaları yapacaklarını belirten AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Şaban Dişli ise, 'Kadın sığınma evlerinin her ile gerekli olduğu kanısındayız. Bu anlamda gerekli çalışmaları yapacağımızdan şüpheniz olmasın.' şeklinde konuştu.
13 Ocak 2008 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI