18 Haziran 2019

BÜYÜK VURGUN


BÜYÜK VURGUN

Sapanca ormanlarındaki pınarların içme suyu fabrikalarınca adeta talan edildiği belirlendi. Savcılık harekete geçti. İnsan sağlığı tehdit altında. Sağlık Müdürlüğü uyuyor

DERE SUYU ŞİŞEYE
Sapanca ormanlarında Orman Bölge Müdürlüğü ve Özel İdare Müdürlüğü ekiplerinin yaptıkları denetimlerde bazı su firmalarının ruhsatsız, kaçak su kaptajlarıyla hem insan sağlığını tehlikeye soktukları, hem devleti milyonlarca zarara uğrattıkları tespit edildi. Bazı su fabrikalarının ise dere yatağından aldıkları suyu kaynak suyu diye şişeleyerek sattıkları belirlendi.
HAYVAN ÖLÜLERİ
Denetimden uzak kaptajlarda hayvan ölüleri ve böcekler tespit edilirken, ormanların başta sona plastik borularla bir ağ gibi örüldüğü gözlendi. Sağlık Müdürlüğü'nün yapması gereken denetimleri yapmadığı da belirlenirken kaçak kaptajlarla ilgili Orman Bölge Müdürlüğü'nün suç duyurusu üzerine Sapanca Cumhuriyet Savcılığı harekete geçti.
GÖL KORUNMALI
TEMA Vakfı Temsilcisi Mahnaz Gümrükçüoğlu, Sapanca Gölü havzasının asıl sorununun kaçak alınan sular olduğunu söyledi. Gümrükçüoğlu, 'Sapanca Gölü dünyanın çok önemli su kaynaklarından biri. Mutlaka korunmak zorunda. Ama kaçak su kaynakları dengeyi bozuyor. Göl beslenemiyor ve havzada su dengesi altüst oluyor' şeklinde konuştu.

Ayrıntılar YENİHABER'DE
27 Ekim 2010 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI