16 Temmuz 2019

Yenikent Hastanesi'nde Kanser Tarama Merkezi kurulacak!


Yenikent Hastanesi'nde Kanser Tarama Merkezi kurulacak!

Sağlık Bakanlığı tarafından kesin talimat verilen Kanser Tarama Merkezi, gecikmeli de olsa Sağlık İl Müdürlüğü'nce Yenikent Devlet Hastanesi'ne kuruluyor. Merkez birkaç ay içinde hizmete girecek.

Kanser Tarama Merkezi
Özellikle 17 Ağustos 1999 depreminin ardından kanser vakalarında artış olduğu iddiası birçok kişi tarafından gündeme getirilmişti. LÖSDER Başkanı Nihal Akar'da yapılan araştırmalar sonucunda Marmara Bölgesi'nde kanser vakalarında en çok artışın yaşandığı ilin Sakarya olduğunu kaydetmişti. Tüm bu gelişmeler çerçevesinde de İl Özel İdaresi 2007?2010 Stratejik Planı'nda da yer alan Kanser Tarama Merkezi'nin 2008 yılına kadar kurulması maddesi yer alıyor.

2008 yılına kadar
Plana göre Kanser Tarama Merkezi'nin 2008 yılına kadar kurulması gerekiyordu. Fakat zamanlama noktasında merkezin kurulması aksamış durumda. Planlarda aksama yaşanmasını normal karşılayan İl Genel Meclisi Başkanı Feşi Sarıoğlu, İl Özel İdaresi olarak hedeflerin tespiti konusunda gerekeni yaptıklarını kaydetti. Hedeflere ulaşılması noktasında bazı yatırımların bakanlık kanallarınca gerçekleştirildiğini söyleyen Sarıoğlu, 'Bizim bütçemiz bellidir bu nedenle bazı yatırımlar bakanlık kanalınca yapılır. Bu da hedefler konusunda bazı aksaklıkların yaşanmasına neden olabilir.' dedi.

Yenikent'e kurulacak
Sağlık Bakanlığı'nın Kanser Tarama Merkezi'nin kurulması için kesin emri olduğunu kaydeden Sağlık İl Müdürü Hasan Bektaş, Sağlık İl Müdürlüğü olarak Kanser Tarama Merkezi'ni kurma zorunlulukları olduğunu belirtti. Bektaş, 'İlimize bu merkezin kazandırılması şarttır. Biz de bakanlığında talimatı ile Yenikent Devlet Hastanesi'ne Kanser Tarama Merkezi'ni kuruyoruz. Merkez, birkaç ay içinde hizmete girecek.' bilgisini verdi.
22 Ocak 2008 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI