20 Eylül 2018

Liseler kıyasıya yarıştı


Liseler kıyasıya yarıştı

Bu yıl 'Hayat matematiktir' sloganı ile dokuzuncusu düzenlenen Oyak Liseler arası Matematik yarışması il elemesi dün Cevat Ayhan Fen Lisesinde yapıldı.

Fen Lisesinde
Oyak Liseler arası Matematik yarışmasının dokuzuncusu dün Cevat Ayhan Fen Lisesinde yapıldı. İl birincilerini belirleme sınavına İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli, İl Milli Şube Müdürleri Zafer Levent Soyhan, Hamdi Ünal, Oyak Grubu adına Bolu Çimento Sanayi Lojistik Hizmet Müdürü Kenan Karaerkek, Personel İdari İşler Şefi Kurtuluş Köstereli katıldı.
320 öğrenci katıldı
İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı ve Sınav Terpit Komitesi sınav öncesi sınıflara gezerek başarılar dilerken, TÜBİTAK tarafından gönderilen sorular, komite huzurunda açıldı. İlimizden 40 okul ve 320 öğrencinin katıldığı yarışma, 15 ilde aynı anda başladı. 4 sorudan oluşan ve 3 saat süre verilen sınavda öğrenciler İl Birinciliği ve ardından iller arası yapılacak olan İstanbul finaline katılmak için yoğun çaba harcadı. Sınavın ardından öğrenciler ve öğretmenleri Tunatan Tesislerinde düzenlenen yemeğe katıldı.
Cesaret gerektiriyor
Tunatan Tesislerinde düzenlenen İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Zafer Soyhan, Milli Eğitim Müdür yardımcıları ve Oyak grubu temsilcileri katıldı. Oyak grubu adına konuşan Kenan Karaerkek buyarışmaya katılmanın çok önemli olduğunu ve cesaret gerektirdiğini ifade etti. İller arası yapılacak sınava ilimizden katılacak öğrenciler ocak ayı içinde açıklanacak. Yemeğin ardından öğretmenler, öğrenciler ve Oyak grubu yetkilileri toplu fotoğraf çekimine katıldı.
28 Kasım 2010 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI