22 Temmuz 2019

'Hasar tespiti ile bina güvenliği karıştırılıyor'


'Hasar tespiti ile bina güvenliği karıştırılıyor'

SAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muzaffer Elmas, hasar tespiti ile bina güvenliğinin birbirine karıştırıldığını söyleyerek, 'Hasarlı, hasarsız kavramı devletten yardım almak için konulmuştur. Bu kavram binanın güvenli olduğunu asla göstermez.'dedi.

SAKARYA Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas, hasar tespiti ile bina güvenliğinin bugüne kadar birbirine karıştırıldığını kaydederek, 'Orta hasarlı, ağır hasarlı ya da hasarsız kavramı sadece devletten yardım almak için oluşturulmuş bir kavramdır. Yani bir binanın hasarsız olarak tespit edilmesi o binanın güvenliğini ortaya koymamaktadır. İlimizde bu yanılgı yaygın bir şekilde devam etmektedir'ifadesini kullandı. Elmas, 'Deprem gören her betonarme yüzde 60 güvenliğini kaybetmiştir. O binanın hasarsız olarak nitelendirilmesi de binanın gvenli olduğunu yansıtmaz. Bu yüzden deprem gören her betonarme yönetmeliğe göre tekrar iyileştirilmek zorundadır'ifadesini kullandı.
6 Eylül 2007 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI