20 Haziran 2019

TEHLİKE KIYIDA!


TEHLİKE KIYIDA!

Kıyı Mühendisliği Çalıştayı kapsamında Karasu sahilinde ve Acarlar Longozu'nda inceleme yapan uzmanlar ürküten gerçeğe dikkat çekti: Liman ve sanayi longozun yıkımı demek. Önlem alınmazsa longoz 15 yıl içinde tamamen yok olur. Sahildeki dalgakıranlar da bir işe yaramayacak.

SAHİLDE İNCELEME
TMMOB İnşaat Mühendisliği Odası Şubesi tarafından organize edilen Kıyı Mühendisliği Çalıştayı, dün Acarlar Longozunda ve Karasu Kıyısında yapılan incelemelerle başladı. Çeşitli üniversitelerden 18 profesör'ün katıldığı çalıştay'da ilk olarak Acarlar Longozu ve Karasu sahilinde incelemelerde bulunuldu.
ACİL ÖNLEM ALINSIN
Uzmanlar risk altındaki kıyı alanlarını değerlendirirken, Yıldız Teknik Üniversitesi'nden Prof. Dr. Yalçın Yüksel, önlem alınmadığı takdirde dünya harikası Acarlar Longozu'nun 15 yıl içinde yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bulunduğunu söyledi. Yüksel, Karasu sahilini korumak için yapılan dalgakıranların da işe yaramayacağını belirtti.
HERKES SAHİP ÇIKSIN
İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof.Dr. Barbaros Gönengil'de herkesin bölgeye sahip çıkması gerektiğini ifade ederek, 'Bölgede demir-çelişk fabrikası kurulmak isteniyor. Bu fabrika tamamen longozun yıkımı demek. Ağır sanayi ile longoz ağır ağır yok alacaktır. Bunun önüne geçilmelidir' dedi.
5 Şubat 2011 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI