22 Temmuz 2019

Karartı: 'Şehir girişini aydınlattık'


Karartı: 'Şehir girişini aydınlattık'

Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Karartı, D-100 Karayolu orta refüjünün ilimize yakışır şekilde aydınlatma tesisi ile donatıldığını ve devreye alındığını söyledi.

Aydınlatma
SEDAŞ Genel Müdürlüğü, 2007 yılı yatırım programı kapsamında Dörtyol-Beşköprü, Beşköprü-Esentepe, Aşağı ve Yukarı Dereköy'de şehir girişi güzergahında aydınlatma tesisini tamamlayarak devreye aldı. SEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Karartı da konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 'Şehir girişi güzergahını Sakarya'ya yakışır şekilde aydınlatma tesisi ile donattık. SEDAŞ olarak 2007 yılında aydınlatma için 3 milyon 400 bin YTL'lik yatırım yaparken, civa buharlı lambalar yerine sodyum buharlı armatür ve lambaların kullanımına geçtik. Aynı miktarda ışık verirken daha az enerji tüketen sodyum buharlı armatürlerle enerji tasarrufuna katkı sağladık. Görev alanımızdaki Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce'nin şehir merkezleri, ilçe ve beldeleri ile köylerin aydınlatılması konusunda da büyük bir atak yapılmasından mutluluk duyuyoruz' dedi.

Trafik akışı
Karartı, İzmit-Sakarya şehir girişi mevkiinde, D -100 Karayolunda Dörtyol-Beşköprü, Beşköprü-Esentepe, Aşağı ve Yukarı Dereköy güzergahında yapılan ve duble yol orta refüjde karayolu aydınlatma direklerinin tesisini tamamlayan SEDAŞ'ın, yol kenarlarından enerji alınacak kabloları yatay sondaj çalışması yaptırarak yer altından karayoluna zarar vermeden geçirdiğini de söyledi. Özel bir makine ile karayolu altından kablo geçişi sağlandıktan sonra, aydınlatma direklerinin enerjilendirildiğini kaydeden SEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Karartı, aydınlatma tesislerinin devreye alınması ile bir yandan trafik akışının daha güvenli hale geldiğini, diğer yandan da D-100 karayolu güzergahından şehir merkezine girmeden, geceleri karayolundan geçerek giden vatandaşların, Sakarya gibi bir büyükşehirin sınırları içinden geçtiklerini ışıl ışıl olan bu yol güzergahı sayesinde daha iyi fark ettiklerini belirtti,
9 Şubat 2008 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI