22 Temmuz 2019

Korkunç gerçek


Korkunç gerçek

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) hava kalitesi istatistikleri, korkunç gerçeği ortaya çıkardı. Sakarya, hava kirliliği ortalaması en yüksek iller arasında 5. sırada yer aldı.

SAKARYA İLK 5'TE
TÜİK, mart ayı hava istatistiklerini açıkladı. Buna göre mart ayında kükürtdioksit ortalamalarının en yüksek bulunduğu iller sırasıyla Tekirdağ, Şırnak, Edirne, Bitlis ve Muğla oldu. Aynı dönemde partiküler madde ortalamalarının en yüksek bulunduğu iller ise Afyonkarahisar, Bolu, Isparta, Osmaniye ve Sakarya olarak belirlendi.
KİRLİLİK UYARISI
Hava kirliliği ölçüm istasyonlarında elde edilen verilere göre ilimizde kükürtdioksit ortalamasının tehlikeli boyutta olduğu tespit edildi. Ayrıca Sakarya hava kirliliği nedeniyle 'İlk seviye uyarı eşiği' yapılan ilk 5 il arasında yer aldı. Doğalgazın yaygın olduğu ilimizde hava kirliliğinin bu boyutlarda olması dikkat çekici bulundu.
KALİTESİZ KÖMÜR
İlimizdeki hava kirliliğinin başlıca nedeninin ise yeterli doğalgaz kullanılmaması ve kalitesi düşük kömür kullanımından kaynaklandığı tahmin ediliyor. İhtiyaç sahiplerine dağıtılan düşük kalorili kömürlerin yanı sıra sanayi kuruluşlarının bacalarından çıkan gazların da ilimizin havasını büyük oranda kirlettiği belirtiliyor.
19 Mayıs 2011 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI