19 Eylül 2018

Bizi yine unuttular


Tarım Bakanlığı'na bağlı Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, yeni kırsal kalkınma desteklerinden yararlanacak illeri açıkladı. 17 il arasında Sakarya yok.

YÜZDE 65 HİBE KREDİ
Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı'nın ilgili kuruluşu Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, tarım işletmelerini Avrupa Birliği standartlarına yükseltmeyi amaçlayan destek programını açıkladı. Program kapsamında süt, et, meyve ve sebze üreten işletmelere yüzde 50 ile yüzde 65 arasında hibe kredi verilmesi öngörülüyor.
KIRSAL KALKINMA
Afyonkarahisar, Amasya, Balıkesir, Çorum, Diyarbakır, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Kars, Konya, Malatya, Samsın, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon ve Yozgat illerindeki tarım işletmelerinin yararlanacağı destek programı kırsal ekonominin gelişimini destekleyerek, kırsal alanların sürdürülebilir katkı sağlanmasını amaçlıyor.
TARIM-HAYVANCILIK
Verimli tarım toprakları ve iklimi açısından tarım ve hayvancılığa son derece elverişli ilimizin bu tür destek programlarından yoksun bırakılması tepki topladı. Sakarya'nın tarım ve hayvancılıkla kalkınmasının doğasını da koruyacağını belirten uzmanlar alınan bu karar nedeniyle Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'nu kınadılar.
4 Temmuz 2011 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI