18 Haziran 2019

ŞEKER'DE YÖNETİM DEĞİŞTİ


Şeker Fabrikası'nda yönetim değişti. Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Ahmet Aya yerine Genel Müdür Naci Özavcı getirildi.

Şeker yönetimi
görevini bıraktı

1163 Sayılı Kooperatifler Kanunu'nda yapılan değişiklik nedeniyle, Adapazarı Şeker Fabrikası'nda Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Genel Müdür Naci Özavcı getirildi. Ahmet Aya ve yönetim kurulu üyeleri Cevdet Sağlık, Sebahattin Karasakal, Şevket Kökçü ve Ferda Özten yönetimde ki görevlerinden ayrıldı.
.
İki görev
12.04.2011 tarih, 27903 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 29.03.2011 tarih ve 6215 sayılı kanunun 18. maddesi ile getirilen hüküm nedeniyle; 1163 sayılı Kooperatifler Kanunu'nun ek 3. maddesi gereği, kooperatif yönetim kurulu üyelerinin, kooperatifin sahibi bulundukları A.Ş., vakıf ve benzeri kuruluşlarında yönetim kurulu üyeliklerinde bulunamayacakları bildirildi.
İstifa ettiler
Kanunda yapılan bu değişiklik ile Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi'nin(APEK), hem Adapazarı Şeker Fabrikası'nın yönetim kurulu başkanlığı görevini yapan Ahmet Aya, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte fabrika yönetimini bıraktı. Ahmet Aya ve yönetim kurulu üyeleri Cevdet Sağlık, Sebahattin Karasakal, Şevket Kökçü ve Ferda Özten'in istifalarının ardından, APEK Yönetimi tarafından fabrikanın Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Genel Müdür Naci Özavcı getirilirken, Yönetim Kurulu üyeliklerine; Kamil Özmen (Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı), Önder Öztürk, Şaban Bilgikarca, Prof.Dr. Selim Yüksel Pazarçeviren atandı.
Hayırlı olsun
APEK Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aya, fabrikanın yeni yönetiminin hayırlı olmasını dilerken, “Kanun gereği böyle bir değişiklik yapmak durumunda kaldık. Türkiye'de ki tüm Şeker fabrikalarında da bu değişiklik yapıldı. Biz fabrikanın sahibi olan APEK'in yönetim kurulunda kaldık ve fabrikayı en iyi şekilde yöneteceğine inandığımız bir ekibi yönetime atadık. Yine birlikte çalışıp, fabrikamızın en iyi şekilde çalışmasını sağlayacak ve çiftçimize en iyi hizmeti vermenin mücadelesini vereceğiz” dedi.
12 Temmuz 2011 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI