24 Eylül 2018

Muhtarlar 3 parça


Kaynarca Muhtarlar Derneği'nin 27 Nisan'daki kongresinde Vecdi Candan'ın başkanlığa seçilmesinin ardından ilçedeki muhtarlar 3 parçaya ayrıldı

Kaynarca'da 40 muhtar geçinemeyince bir dernek daha kuruldu

Muhtarlar 3 parça

Kaynarca Muhtarlar Derneği'nin 27 Nisan'daki kongresinde Vecdi Candan'ın başkanlığa seçilmesinin ardından ilçedeki muhtarlar 3 parçaya ayrıldı. iki muhtarlar derneğinin bulunduğu ilçede bazı muhtarlar ise tarafsız kalmayı tercih ediyor.

Kaynarca Muhtarlar Derneği'nin 27 Nisan 2011 tarihinde yaptığı ve başkanlığa yeniden Vecdi Candan'ın seçildiği kongreden sonra bazı muhtarlar sonuca itiraz ederek istifa etmişlerdi. Geçtiğimiz günlerde yeni istifaların yaşandığı belirtildi. Durumu değerlendiren Kaynarca Muhtarlar Derneği Başkanı Vecdi Candan, muhtarlar üzerinde baskı olduğunu, istifaların bu yüzden gerçekleştiğini ileri sürdü.
Yeni istifalar
Muhtarlar Derneği üyesi 42 muhtar 27 Nisan'daki kongrede oy kullanmışlar; oyların 23'ünü Dudu Köyü Muhtarı Vecdi Candan, 19'unu Şeyhtımarı Köyü Muhtarı Yüksel Sarı almıştı.
Kongreden sonra sonuca tepki gösteren ve çoğunluğu kaybeden listede yer alan muhtarlar kongrede aday olan ancak kazanamayan Yüksel Sarı yönetiminde yeni bir dernek kurdular. Türkiye Muhtarlar Derneği Kaynarca Şubesi'ne karşı Kaynarca Muhtarlar Derneği adı altında kurulan yeni derneğe 10 muhtar üye olmuştu. Yeni istifalarla derneğin üye sayısının 15'i bulduğu ileri sürülürken, duruma tepki gösteren bazı muhtarların ise bağımsız kalma yanlısı oldukları öğrenildi.
Muhtarlar dağıldı
Bağımsız kalacağını açıklayan Karamanlar Muhtarı İshak Vurmaz, “Muhtarları dağıttılar gitti. Kaynarca'da 40 muhtar geçinemiyorsa, bölünüyorsa Türkiye ne yapsın! Madem seçimin sonucuna uymayacaktınız. Niye kongre yapıyorsunuz! Yeni muhtarlar derneği kurmak istiyorsanız niye seçime giriyorsunuz. Bu duruma tepki olarak ben de bağımsız kalma yanlısı muhtarlar arasındayım. Muhtarlar ikiye bölünmüştü, şimdi 3'e bölünsün!” diye konuştu.
Siyasilerin baskısı
Kaynarcalı muhtarların 2 dernek çatısı altında örgütlenmesinin muhtarların gücünü azaltacağını, olumsuzluklara neden olacağını belirten TMD'ne bağlı Kaynarca Muhtarlar Derneği Başkanı Vecdi Candan, “Muhtarları bu duruma düşürenler, üç dört kişi. Onlarla ilgili geniş açıklamayı ve muhtarlara yaptıkları siyasi baskıları, istifa etmezseniz hizmet alamazsınız baskısını yarın yapacağım açıklamayla kamuoyuyla paylaşacağım” dedi. 41'i köy 4'ü mahalle muhtarlığı olmak üzere toplan 45 muhtarın bulunduğu Kaynarca'da 2 muhtarlar derneğinin bulunması ve bazı muhtarların bağımsız kalmayı tercih etmesi vatandaşlar tarafından da eleştiriliyor.
13 Temmuz 2011 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI