22 Temmuz 2019

Özel Erenler Güneş İO bu yıl da birinci


Özel Erenler Güneş İlköğretim Okulu, kuruluşunun ikinci yılında da büyük başarılarla adından söz ettiriyor.

Geçen yıl olduğu gibi SBS'de bu yıl da birinci olan Güneş İlköğretim Okulu, öğrencilerine İngiltere'de yabancı dil imkânı da sunuyor.

SBS'de büyük başarı
Özel Erenler Güneş İlköğretim Okulu, modern eğitim anlayışı, çağdaş fiziki yapısı ve SBS'deki başarısıyla bu yıl da dikkat çekiyor. Geçen yılki SBS'de farklı kategorilerde 500 tam puanla Türkiye birincileri çıkaran okul, Sakarya birincisi ve Türkiye 15.cisi olma başarısı göstermişti. Bu yıl yapılan 8. sınıf SBS'de ise yine bu başarısını sürdüren Özel Erenler Güneş İlköğretim Okulu, 463.68 puan ortalaması ile eğitime başladığı ikinci yılda da bu alanda Sakarya birincisi oldu.
Modern fiziki yapı
Erenler Özel Güneş İlköğretim Okulu SBS'deki başarısıyla Türkiye sıralamasında ilk 30 okul arasına girmeyi hedefliyor. Okul bireysel başarılarıyla da dikkat çekiyor: Ahmet Selimhan Şimşek adlı öğrenci bu yıl SBS'de 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldu. Bütün bu başarı tablosuyla birlikte Güneş Anaokulu ve İlköğretim Okulu yaklaşık 13 bin metrekare alan üzerine kurulan modern fiziki yapısı ile de dikkat çekiyor.
Salon ve laboratuvarlar
11 bin 500 metrekare kapalı alanı, 38 adet interaktif sınıfı, bilgisayar ve teknoloji tasarımı bölümü, müzik öğrenme merkezleri, 833 metrekarelik kapalı spor salonu, jimnastik salonu, 350 kişilik konferans salonu, 150 kişilik toplantı salonu, akıllı tahtaları, eğitimsel bahçeleri ve 'outdooor' oyun alanları, ölçme değerlendirme merkezi, fizik-kimya ve biyoloji laboratuarlarının yanı sıra okulda sadece İngilizcenin konuşulduğu, Türkçenin kullanılmadığı İngilizce köyü de mevcut. Bu köyde 8-10 kişilik sınıflarda İngilizce konuşmaya yönelik özel dil programları uygulanıyor.
Londra'da dil eğitimi
Özel Güneş İlköğretim Okulu ayrıca İngiltere'nin başkenti Londra'daki kardeş okulu 'Marathon School' desteği ile öğrencilerine yurtdışında yabancı dil eğitimi imkânı da sunuyor. Okulda uygulanan üst düze dil eğitimi yaz aylarında İngiltere'ye düzenlenen gezilerle daha kalıcı bir hale geliyor. Öğrenciler Londra gezisiyle yabancı dili doğal ortamında öğrenmiş oluyor.
Yabancı dil desteği
Okulun yabancı dil imkânları bununla da sınırlı kalmıyor. Londra'da bulunan 'King's College'de yabancı akademisyenler eşliğinde İngilizce öğrenen Özel Güneş İO öğrencileri, ayrıca London Üniversty tarafından da akademik olarak desteklenen dil okulunda diğer dünya çocuklarıyla birlikte dil öğrenme imkânına kavuşuyor. Bu sayede dünya vizyonuna sahip, çağdaş değerlere bağlı, bilinçli bireyler yetiştiren Özel Güneş İO, dünya standartlarındaki dil eğitimini yurtdışı destekli olarak sürdürüyor.
3 haftalık özel eğitim
Özel Güneşler İO, bu yıl başlattığı 'Dil Okulu' programına katılan öğrencilerini, 3 haftalık yoğun bir dil eğitimine alırken, aynı zamanda Londra ve İngiltere'nin değer kentlerini gezdirerek eğlenceli bir yaz tatili geçirmelerini sağladı. Aldıkları dil eğitimine ek olarak akşamları alanında uzman eğitimciler tarafından İngilizce karakter eğitimi ve pratik konuşma dersleri de alan öğrenciler, her yönü ile dolu dolu bir programı tamamlayarak yurda geri dönecek.
Tecrübeli ve nitelikli kadro
Okul Aile Birliği yetkilileri yaptıkları açıklamada şunları belirtti: “Etkili ve hedef odaklı rehberlik, satranç öğrenme merkezi, evcil hayvan ünitesi, sağlık kabini, açık öğrenme ve verim artırma merkezlerinin yanı sıra tecrübeli kadrosu ve nitelikli kaynak desteğiyle Sakaryalılara iki yıldır hizmet vermekteyiz. Gerek geçen yıl gerekse bu yıl SBS başarılarımızdaki katkılarından dolayı başta okul yönetimi öğrenci, veli ve öğretmenlerimiz olmak üzere emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ederiz.”
28 Temmuz 2011 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI