21 Eylül 2018

Sedyede 9 saat tedavi bekledi


Acil durumdaki hastaya bakacak hastane bulunamadı!

9 saat bekledi

Ağaçtan düşerek Toyotasa İlk Yardım ve Travmatoloji Hastanesine kaldırılan 62 yaşındaki Musa Yılmazer, 9 saat kendini kabul edecek yoğun bakım ünitesi bekledi. Hasta 9 saatin sonunda İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi.

9 saat hastane aradılar
Sapanca'nın Akçay Köyü'nde oturan 62 yaşındaki Musa Yılmazer, önceki gün evin önündeki ağaçtan meyve toplamak için ağaca tırmandı. Ağaca tırmanmak için merdiven kullanan yaşlı adam, merdivenin 8. basamağından dengesini kaybederek yere düştü. Düşme sonucunda bel ve omurgasında kırık ve kayma meydana gelen talihsiz adam, Toyotasa İlk Yardım ve Travmatoloji Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada ilk müdahalesi yapılan hastanın acil operasyon yapılmaması durumunda felç olma tehlikesiyle karşı karşıya kalacağı belirlendi. İlk tespitin ardından Musa Yılmazer ve yakınları için endişeli bir bekleyiş başladı.

Özkoç, yardımcı oldu
Yılmazer'in tedavi edilerek operasyon yapılacağı hastanenin Sakarya'da olmamasından dolayı çevre illerden yoğun bakım üniteleri aranmaya başlandı. Ancak yaklaşık 9 saat boyunca çevre illerde yoğun bakım ünitelerinin hiçbirinde boş yer bulunamadı. Yılmazer'in yakınları da bu süre zarfında CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç'un Sakarya Milletvekilliği İrtibat Bürosuna ulaştı. Durumun büroya intikal etmesinin ardından konu CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç'a iletildi. Özkoç da, Vali Mustafa Büyük ve İl Sağlık Müdürü Hasan Bektaş'ı arayarak mini bir kriz zirvesi gerçekleştirdi. Yapılan girişimlerin ardından hasta İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Servisi Yoğun Bakım Ünitesine sevk edildi.

Donanım ve ekipman yok
Yılmazer'in burada tedavi altına alındığı kaydedildi. Hasta yakınları gün boyu hastane etrafında beklerken, yaşadıkları skandala adeta isyan etti. İl Sağlık Müdürü Hasan Bektaş, yaptığı açıklamada şunları söyledi: 'Hastamız ağaçtan düşme sonucunda Toyota-Sa İlkyardım ve Travmatoloji Hastanesine getirildi. Burada yapılan incelemede durumun ciddi olduğu fark edildi. Durum daha sonra bize intikal etti ve gün boyu kendisine bu müdahaleyi yapabilecek bir hastane aradık. Hastamızın durumu çok ciddi olduğu için donanımı olan bir yoğun bakım ünitesini gün boyu aradık.' Sakarya'da, bu müdahaleyi yapacak donanım ve ekipman olmadığını belirten Bektaş, 'Müdahalenin hekimden ziyade akademisyen tarafından ameliyata alınması gerekiyordu. Araştırmalarımız devam ederken beni Valimiz Mustafa Büyük ve milletvekilimiz Engin Özkoç aradı. Sonunda hastamıza İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde yer bulduk. Zaman zaman böyle durumlar oluyor. Elimizden geleni yaparak hastamızı donanımlı bir yoğun bakım ünitesine sevk etmeye çalıştık.' dedi.
28 Temmuz 2011 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI