19 Haziran 2019

Maganda kurşununa önlem


Sapanca'da 2 yıl önce yaşanan Ramazan karşılaması sırasında bir kişinin maganda kurşunuyla ölmesi sonrası bu yıl camilerde silah atmayın vaazı verildi.

Camilerde vaaz verildi
2 yıl önce Ramazan karşılamaları sırasında Mesude Durgun isimli vatandaşın maganda kurşunuyla hayatını kaybetmesi sonucu Sapanca Kaymakamlığı, Emniyet Müdürlüğü ve Müftülük bu tür olayların tekrar yaşanmaması için tedbirleri en üst düzeye çıkardı. Emniyet tüm personeliyle önlem alırken müftülük silah atılmaması konusunda camilerde vaaz verdi. Sapanca Emniyet Müdürvekili Erdem Mali, Ramazan ayı karşılaması sırasında bir olumsuzluk yaşanmaması için tüm tedbirleri aldıklarını belirterek 'Herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için Sapanca genelinde 32 ayrı noktada sabit ve motorize olmak üzere toplam 56 personelimiz görev alacak. Bilindiği gibi iki yıl önce Ramazan karşılamaları sırasında yaşanan kötü olayda Mesude Durgun isimli bir vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Bu olaydan tüm halkımız kendine ders çıkardı ve bu Ramazan ayının başlangıcında
gerek almış olduğumuz tedbirler gerek vatandaşlarımızın sağ duyusu sayesinde bu tür olaylar yaşamayacağımıza inanıyorum' dedi.

'Silahlı kutlama yapmayın'
Sapanca Müftüsü Fatih Kurt ise, 2 yıl önce Ramazan ayı karşılaması sırasında yaşanan ve bir kişinin ölümüyle sonuçlanan olayı hatırlatarak şöyle konuştu: 'Milletçe toplum olarak Ramazan ayını karşılamak için hazırlık yapmaktayız. Ülkemizde Ramazan'a giriş heyecanı ciddi bir coşkuyla karşılanmakta. Ancak, zaman zaman vatandaşlarımız arzu edilmeyen şekillerde bu karşılamayı gerçekleştirmektedir. İki yıl önce ilçemizde bizleri üzen, herkesi üzen olumsuz bir hadise yaşandı. Dolayısıyla bu tür üzücü hadiselerin yapılmasını istemiyoruz. Çünkü, dinimizde bir insana, bir canlıya zarar vermek, bir canlıyı üzecek bir eylemle Ramazan kutlaması yapmak diye bir geleneğimiz yok. Böyle bir uygulama yok, peygamberimizin hayatında böyle bir uygulama yok. Ramazanı gönül dünyamızda, ruh dünyamızda, ibadet hayatımızda karşılamaya hazırlanmalıyız.' Sapanca Müftüsü Fatih Kurt, müftülük olarak din görevlisi arkadaşlarıyla beraber konuşmalarında, beyanatlarında bu olayın dinende uygun olmadığının altını çizerek vatandaşlara bu konuyu bir kez daha hatırlattıklarını söyledi.
30 Temmuz 2011 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI