22 Temmuz 2019

'Lider Kadınlar'Almanya'ya gitti


Hendek'te HEM ve SAÜ'nün ortaklaşa yürüttüğü 'Lider Kadınlar' projesi kapsamında eğitim gören kursiyerler Almanya'ya gitti.

Liderlik eğitimi
Hendek Halk Eğitim Merkezi (HEM) ile Sakarya Üniversitesi Hendek Eğitim Fakültesi'nin ortaklaşa yürüttüğü ve koordinatörlüğünü Yrd. Doç. Dr. Osman Titrek'in yaptığı AB Grundtvig Öğrenme Ortaklığı Projesi, “Kadınların Toplumda Liderlik Becerilerini Arttırma Projesi” kapsamında eğitim gören kadınlar proje kapsamında Almanya'ya gitti.
Almanya'nın Ansbach Üniversitesi'nde liderlik eğitimlerine katılan Sakaryalı eğitimci ve kursiyerler, projenin amacına uygun bir şekilde gerçekleştiğini ifade etti. Almanya'daki hareketlilik faaliyetine, Hendek HEM Müdür Yardımcıları ve kadın öğrencilerin yanı sıra, Almanya ve Romanya'dan projede yer alan yöneticiler, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
Akademik ders
Faaliyetler projenin Alman ortağı Edith von Weitzel von Musderbach M. A. organizasyonunda ve Proje Genel Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Osman Titrek'in yönetiminde gerçekleştirildi. HEM yöneticileri, Alman ortak Edith von Weitzel von Musderbach'a Hendek Bayraktepe'nin bir resmini hediye ettiler. Eğitim faaliyetlerinde Ansbach Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ute Ambrosius ve Prof. Dr. Astrid von Blumenthal, Yrd. Doç. Dr. Osman Titrek, Romanya'dan yönetim bilimci Dr. Alexandru Robert Mihaila ve Romanya'dan katılan iki bayan öğretmen katılımcılara liderlik ile ilgili akademik dersler verdiler.
Almanya gezisi
Ayrıca Nünberg Kadın Hakları Derneği yöneticileri, Ansbach'ın kültür müdürü ve bir kasabanın kadın belediye başkanı da liderlik deneyimlerini kadın lider adaylarına aktardılar. Ayrıca kadın lider adayları akşamları sosyal ve kültürel faaliyetlere de katılarak Almanya'nın tarihini ve kültürünü tanıma fırsatı buldular. Ortaçağ yaşantısının en önemli örneklerinden olan Rothenburg kasabası da Alman rehber eşliğinde gezildi ve kadın katılımcılar ortaçağdaki Almanların yaşamlarını, sosyal, kültürel ve tarihi dinamiklerini anlama olanağı buldular. Titrek, projenin başarılı bir biçimde sürdüğünü ve bundan sonraki çalışma toplantısının Romanya'da gerçekleştirileceğini ve eğitim hareketliliklerinin ana temalarının “Modeller” ve Kadınların Liderliğinin Önündeki Engeller” olarak belirlendiğini ifade etti.
5 Ağustos 2011 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI