18 Ağustos 2018

Akgöl kurtarılsın


Ferizli'nin Gölkent Beldesi'ni ziyaret eden Milletvekili Ayhan Sefer Üstün'den Akgöl'ün kurtarılmasını isteyen bölge halkı, gölde sık sık alg patlaması ve balık ölümleri yaşandığını söyledi.

Gölkentlilerden Milletvekili Üstün'e:
' AKP Milletvekili Ayhan Sefer Üstün beraberindeki heyetle birlikte Ferizli'nin Gölkent Beldesi'ni ziyaret etti. Belde halkı ile görüşen Milletvekili Üstün ayrıca bölgede yapılan çalışmaları da inceledi. Belde halkı Akgöl'de yaşanan çevre felaketine dikkat çekerek, doğa harikası bu gölün kurtarılmasını istedi. Su seviyesinin düştüğü gölde son dönemde sık sık alg patlaması ve toplu balık ölümleri yaşandığına dikkat çeken bölge sakinleri, 'Akgöl'de su seviyesinin yükseltilmesini istiyoruz. Aksi takdirde bu göl tamamen kuruyacak ve bundan en büyük zararı da biz bölge halkı göreceğiz.' dedi.
' Gölkent Belediye Başkanı Arif Oğan da belediye olarak Akgöl'ün kurtarılması için tüm imkânları kullandıklarını söyledi. Oğan, 'Bu güne kadar DSİ, üniversite, diğer resmi ve özel kurumları konuyla ilgili başvurular yaptık. Gölle ilgili raporlar tutuldu; ancak bir sonuca ulaşamadık. Bu konuda sizlerden destek bekliyoruz.' diyerek Üstün'den yardım istedi. Milletvekili Üstün de gölün kurtarılması için tüm imkânların kullanılacağını belirterek, 'Ramazan Bayramı'ndan sonra gerekli mercilerle görüşerek girişim başlatacağız. Akgöl için acil olarak harekete geçilmesini sağlayacağız.' dedi.
13 Ağustos 2011 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI