22 Temmuz 2019

İÇME SUYUNDA BÜYÜK TEHLİKE


Maltepe İçmesuyu Arıtma Tesisi'nden şehre, normal değerlerin 3 katı oranında alüminyum içeren su verildiği ortaya çıktı. Sudaki alüminyum Alzheimer hastalığına yol açıyor

STANDARDA AYKIRI
SASKİ'ye ait Maltepe İçmesuyu Arıtma Tesisi Su Kalite Raporları'na göre şehre veriline suda normal değerlerin çok üstünde insan sağlığına zararlı alüminyum iyonları bulunuyor. SASKİ'nin internet sitesinde yayınlanan 2010 yılı Nisan ve Mayıs ayına ait Su Kalite Raporları'nda dünyada uygulanan tüm standartlara aykırı bir şekilde alüminyum oranının 0.664 mg'ye ulaştığı açıkça görülüyor.
SASKİ: SORUN YOK
SASKİ'nin internet sitesinde Maltepe İçmesuyu Arıtma Tesisi'nin 2011 yılı raporlarını yayınlamazken, uzak köylerden alınan su örneklerinin raporları veriliyor. Yenihaber sorumlu yayıncılık anlayışı gereği 1 haftadır SASKİ'den 2011 yılı aylık Su Kalite Raporları'nı talep etmesine rağmen bu raporlar ısrarla gizleniyor. Bu arada SASKİ sudaki alüminyum oranının insan sağlığı açısından olumsuz etkisi olmadığı iddia etti.
14 Eylül 2011 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI