16 Temmuz 2019

Gölü'nü komşuyla birlikte koruyacağız


İbrahim Karaosmanoğlu ile bir araya gelen Başkan Zeki Toçoğlu, Sapanca Gölü'nün korunması hakkında net konuştu.

Su kullanımına kontrol
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İSU Genel Müdürü İlhan Bayram ve SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, Sapanca Richmond Otel'de bir araya gelerek Sapanca Gölü'nün korunması hakkında değerlendirmeler yaptı. Gerçekleştirilen toplantıda yapılması gerekenler bütün yönleriyle masaya yatırıldı. Toplantı sonrasında bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, toplantının çok verimli geçtiğini söyledi. Sapanca Gölü'nün korunması için gerekenlerin yapılacağını söyleyen Başkan Toçoğlu, 'Gölümüzün korunması için gereken ne ise yapılacak. Ortak Havza Yönetimi kuracağız. Kontrolsüz su kullanımına izin vermeyeceğiz.' dedi.
Ortak Havza Yönetimi
İki belediye olarak Sapanca Gölü ile ilgili değerlendirmeler yapmak üzere bir araya geldiklerini söyleyen Başkan Zeki Toçoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'na Sapanca Gölü'nün Sakarya için ne kadar önemli olduğunu ve gölün daha etkin korunması gerektiğini ileterek, kontrolsüz su kullanımına izin verilmemesi gerektiğini anlattıklarını söyledi. Toçoğlu, 'Kendisi de zaten bizimle aynı hassasiyetleri paylaşıyor. Birlikte gölümüzü daha etkin bir şekilde koruyacağız. Gerçekleştirdiğimiz toplantı sonrasında Ortak Havza Yönetimi kurulması kararı da aldık. Kocaeli Büyükşehir Belediyemizle ortak çalışmalar gerçekleştireceğiz. Denetimleri daha etkin hale getireceğiz. Sapanca Gölü'ne hiçbir kimsenin hiç bir kurumun zarar vermesine müsaade etmeyiz.' diye konuştu. Toplantıyı değerlendiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da Sapanca Gölü'nün önemine vurgu yaptı.
30 Eylül 2011 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI