22 Temmuz 2019

CHP HEYETİNDEN SGC'YE ZİYARET


CHP İzmir Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Mehmet Ali Susam, CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ve partinin il yönetimi Sakarya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.

Basın sorumluluğu
CHP PM üyesi ve İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam, CHP Sakarya Milletvekili Engin özkoç, il başkanı Yaşar erdem ve yönetimi, Adapazarı İlçe Başkanı Nazmi Yıldırım, Sakarya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Yerel basının sorunlarını dinlemek ve fikir alış verişinde bulunmak amacı ile gerçekleştirilen ziyarette, CHP Parti Meclisi Üyesi ve İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam, yerel basının sorumluluğunun her geçen gün daha da arttığını belirtti. Ulusal basının haberleri aktarmakta zor günler geçirdiğini söyleyen Susam şöyle devam etti, 'Ulusal basın zor günler geçiriyor. Bu nedenle medyanın gerçek işlevini yerel basın yerine getiriyor. Bu nedenle yerel basının sorumluluğu büyük.'
12 Haziran seçimleri
Ulusal medya da artık haberlerin belli kanallar tarafından verildiğini belirten Susam, 'Bu nedenle muhalefet olarak, yerel basının desteğini yanımızda görmek istiyoruz' diyerek yerel basına verdikleri önemi ifade etti. 12 Haziran seçimleri ile ilgili de genel bir değerlendirme yapan Susam, partilerinin uzun yıllar sonra ilimizde bir milletvekili çıkardığını vurguladı. Susam şöyle konuştu, '12 Haziran seçimleri ile ülkede yeni bir dönem başladı. Şuan ülkenin en önemli sorunu terör olayları. Bu sorunu partiler arası iş birliği ile çözmeliyiz.' Susam konuşmasının devamında ülkenin ekonomik problemleri ve sorunları konusunda da değerlendirmede bulundu.
Basının sorunları
SGC Başkanı Sezai Matur ise yapılan ziyaretten dolayı teşekkürlerini ileterek, yerel basının demokrasinin kalelerinden biri olduğunu söyledi. 'Muhalefet partiler basınla iyi ilişkiler kurmalıdır' diyen Matur şöyle konuştu, 'Seçim dönemlerinde ve muhalefet döneminde siyasiler basınla iyi ilişkiler kuruyor, ancak iktidara geldiklerinde unutuyorlar.' Yerel basının son zamanlarda zor dönemler geçirdiğini vurgulayan Matur, 'Yerel basın son yıllarda daha baskı altında. Hem çalışanların, hem de iş verenlerin dayanacak gücü kalmadı. Yerel basın çalışanları devamlı yargı ile karşı karşıyalar. En önemli gelir kaynakları resmi ilan hakları ellerinden alınıyor' diyerek yerel basının sorunlarını aktardı.
Milletvekili Özkoç
Ziyaretin devamında Sakarya Gazeteciler Cemiyeti, ilimizin sorunlarının yer aldığı dosya'yı Susam'a verirken, genel değerlendirmelerde de bulunuldu. CHP Milletvekili Engin Özkoç ise 3 aylık milletvekili dönemli süresi içinde, devamlı ilimizin sorunlarının çözümü için çaba harcadığını belirtti. Vatandaşların vekile daha kısa sürede ve çabuk ulaşmaları için Milletvekili irtibat bürosunu kurduğunu belirten Özkoç şunları söyledi, 'Büromuza her gün çeşitli sorunlar iletiliyor. Sorunların başında ise sağlık problemleri geliyor. Gelen sorunlar arasında eğitim, yurt, barınma, işsizlik gibi problemler de bizlere iletiliyor' derken, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile aralarında bulunan okul yaptırma polemiği ile ilgili de bilgiler verdi.
4 Ekim 2011 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI